Neznámy zlodej v Trenčíne rozbil okno na aute a zobral z neho peniaze, doklady aj kartu


Foto: Neznámy zlodej v Trenčíne rozbil okno na aute a zobral z neho peniaze, doklady aj kartu Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

V okresnom meste Trenčín došlo na príjazdovej ceste vedúcej k záhradkárskej osade pri mlyne ku krádeži. Neznámy páchateľ tam rozbil okno na zaparkovanom motorovom vozidle značky Honda Acord a majiteľovi odcudzil platobnú kartu, osobné doklady aj doklady od vozidla.

Z priehradky auta mu taktiež odcudzil peňaženku, kde mal muž odloženú sumu v hodnote 300 eur. Polícia Trenčianskeho kraja informuje, že po páchateľovi tohto skutku momentálne prebieha pátranie.

Dnes 12. júla polícia zverejnila príspevok na sociálnej sieti, kde upozorňuje motoristov, aby si vo vozidle nenechávali cenné veci. Pred odchodom je potrebné auto vždy poriadne uzamknúť a zatvoriť všetky okná. V prípade vykradnutia nikdy nenastupujte do vozidla a nezisťujte, čo všetko zmizlo. Môžete totiž zničiť stopy, ktoré páchateľ v aute zanechal.

Páchatelia sa často pohybujú na autách. Všimnite si typ, farbu, evidenčné číslo a ak je to možné aj posádku (počet, pohlavie, vek, farbu vlasov a podobne),“ radí polícia. Ak na parkovisku zbadáte pohyb podozrivých či zamaskovaných osôb v okolí odstavených vozidiel, neváhajte kontaktovať políciu na tiesňovej linke 158.


Prečítajte si viac: