Agresívny 25-ročný muž bezdôvodne napadol štyroch ľudí v obchodnom dome v Bánovciach


Foto: Agresívny 25-ročný muž bezdôvodne napadol štyroch ľudí v obchodnom dome v Bánovciach Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Do obchodného domu v meste Bánovce nad Bebravou bol dnes 4. júla privolaný Policajný zbor, aby zasiahol v prípade výtržníctva. O pomoc volali zamestnanci, akonáhle spozorovali muža, ktorý začal fyzicky napádať ľudí nachádzajúcich sa v predajni. Po krátkom čase sa na miesto činu dostavila policajná hliadka, no pred jej príchodom sa páchateľovi podarilo uniknúť.

Podľa prítomných svedkov sa mal muž správať mimoriadne agresívne. V oddelení s textilom fyzicky napadol 59-ročnú ženu, ktorú najprv udrel do pravého ramena a potom ju prudko odsotil. Následne sa zameral na 18-ročné dievča, ktoré chytil za pravú ruku a taktiež odsotil.

Útok pokračoval pri samoobslužných pokladniach, kde páchateľ napadol 19-ročného muža a udrel ho päsťou do ľavej časti krku. Úderom do tváre omráčil aj 53-ročného muža, ktorý následne spadol na zem. Potom sa 25-ročný muž, ktorý útoky inicioval, vydal na útek.


Hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bánovciach nad Bebravou začala okamžite po páchateľovi pátrať. Spozorovala ho na ulici Záfortňa, kde ho policajní príslušníci dobehli a následne spacifikovali, keďže aj voči nim kládol aktívny odpor.

Po zadržaní s ním bola vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 1,46 promile alkoholu. Muž motív svojho konania pred políciou počas celého trestného konania nevysvetlil,“ uverejnila polícia Trenčianskeho kraja v príspevku na sociálnej sieti. Polícia v Bánovciach tak vzniesla obvinenie pre prečin výtržníctva a zároveň podala podnet na vzatie páchateľa do väzby. O väzobnom stíhaní obvineného rozhodne v najbližších hodinách súd.


Prečítajte si viac: