Od soboty sa v bojnickej zoo zvyšuje vstupné. Dospelí si priplatia 2 eurá


Foto: Od soboty sa v bojnickej zoo zvyšuje vstupné. Dospelí si priplatia 2 eurá Foto: Gabriela Korčoková

Národná zoologická záhrada v meste Bojnice informuje širokú verejnosť o pripravovaných zmenách v cenníku, ktoré budú platné od soboty 1. júla. Ceny vstupného sa pre návštevníkov menia po prvýkrát od roku 2019. Aktualizovanie cenníka bolo podmienené zvyšujúcimi sa nákladmi na chod celej zoo.

Riaditeľ Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach Tomáš Hulík uvádza, že dôvodom, kvôli ktorému si návštevníci priplatia, je predovšetkým zvýšenie cien krmiva a energií. Zmeny v cenníku sú nasledovné:

  • dospelá osoba zaplatí za vstup 10 eur,
  • dieťa od 4 do 15 rokov zaplatí 5 eur,
  • deti do 4 rokov majú vstup zdarma,
  • pre študentov platí zvýhodnené vstupné v hodnote 5 eur,
  • držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia nad 62 rokov zaplatia 5 eur.

Stále tiež máme v ponuke možnosť kúpy permanentky. Jej cena je 40 eur. Platná je jeden kalendárny rok. Čím častejšie nás teda jej držiteľ navštívi, tým viac sa mu to oplatí,“ uviedla hovorkyňa bojnickej zoo Andrea Klasová na oficiálnej webstránke zoologickej záhrady. Hovorkyňa spomína aj minuloročného rekordéra, ktorý permanentku počas roka využil až 38 ráz.

Bojnická zoo tiež spúšťa nový edukačný program s názvom Na kus reči s ošetrovateľom, v rámci ktorého sa návštevníci bližšie oboznámia s konkrétnymi zvieratami. Tento edukačný program je zahrnutý v cene lístka a počas mesiaca júl bude návštevníkom k dispozícii každý deň.


Prečítajte si viac: