Trenčín vyhral žrebovanie v rámci kampane Do práce na bicykli. Vyberie si cyklostojan či solárne osvetlenie?


Foto: Trenčín vyhral žrebovanie v rámci kampane Do práce na bicykli. Vyberie si cyklostojan či solárne osvetlenie? Foto: nechajmeautodoma.eu

Vo štvrtok 1. júna odštartovala kampaň Do práce na bicykli, kde je aktívne zapojená aj trenčianska samospráva. Ide o celoslovenskú iniciatívu, ktorá podporuje rozvoj cyklistickej dopravy. V rámci nej pripravilo mesto Trenčín na stredu 28. júna ráno prekvapenie v okolí starého železničného mosta.

Poteší najmä ľudí, ktorí auto nechávajú doma a na svoju rannú cestu do práce či školy využívajú iné spôsoby dopravy – chôdzu, bicykel, korčule či kolobežku,“ prezrádza na svojej oficiálnej webovej stránke mesto Trenčín.

V Trenčíne chodí počas mesiaca jún do práce a späť inak ako motorovým vozidlom 229 registrovaných tímov, ktoré tvorí 822 účastníkov. Do konca kampane zostáva ešte necelý týždeň.

Do dnešného dňa najazdili na bicykli viac ako 90-tisíc kilometrov, chôdzou prešli viac ako 2 200 kilometrov a verejnou dopravou viac ako 13-tisíc kilometrov,“ upresňuje mesto.

Súčasťou 10. ročníka kampane bola tiež súťaž, ktorú 9. júna vyžrebovali organizátori projektu a vybrali tri víťazné samosprávy – Trenčín, Levice a Sereď. Tie si následne zvolia cenu buď v podobe cyklostojiska, alebo solárneho osvetlenia cyklotrasy.

Okrem samotnej ceny mesto získa aj kompletnú inštaláciu na ľubovoľne vybrané miesto. V slovenských samosprávach spojených s kampaňou pribudlo v priebehu niekoľkých rokov až 15 cyklostanovísk, a to vďaka Nadácii Slovenskej sporiteľne, ako hlavnému partnerovi kampane.


Prečítajte si viac: