V Trenčíne začala rekonštrukcia podchodu pri Hoteli Elizabeth za takmer 68-tisíc eur


Foto: V Trenčíne začala rekonštrukcia podchodu pri Hoteli Elizabeth za takmer 68-tisíc eur Foto: trencin.sk

Mesto Trenčín dnes (23. júna) avizuje začiatok rekonštrukcie podchodu pri Hoteli Elizabeth na Ulici generála Milana Rastislava Štefánika. Zhotoviteľom prác s hodnotou takmer 68-tisíc eur je domáca spoločnosť EUROSTAV MV s.r.o. Práce sa budú týkať najmä demontáže výkladov a priečok bývalých obchodných prevádzok. Následne sa v podchode vymení aj strop, osvetlenie a elektrická inštalácia.

Rekonštrukcia stánkov sa ukázala, najmä z finančného hľadiska, nerentabilná a ekonomicky nákladná. S naším zámerom sa zhodli aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí ho podporili v rozpočte na tento rok,“ uvádza mesto Trenčín na svojej oficiálnej webstránke.


Samotná rekonštrukcia by mala trvať približne dva mesiace. Podchod bude počas obnovy aj naďalej priechodný pre verejnosť, mesto však prosí obyvateľov o trpezlivosť voči čiastočným obmedzeniam pri prechode.

V rámci poslednej rekonštrukcie tohto podchodu v roku 2012 boli na oboch stranách vybudované výťahy a na jednej strane pribudlo aj nové sklené prekrytie. Mesto uvažuje nad vybudovaním identického prekrytia aj zo strany parku, ktorá má stále svoju pôvodnú betónovú podobu. 

Prečítajte si viac: