FOTO: Vandali zničili vystavené umelecké diela v prievidzskom mestskom parku


FOTO: Vandali zničili vystavené umelecké diela v prievidzskom mestskom parku
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Ars Preuge

V mestskom parku, ktorý sa nachádza v okrajovej časti mesta Prievidza, sa vo štvrtok 18. mája o 19:00 hod. otvorila nová výstava s názvom Prerážam Bilióny Molekúl. Tento koncept vznikol vďaka umelcovi Filipovi Kotianovi, ktorému bola umožnená jeho prvá samostatná výstava. Vernisáž príhovorom otvoril výtvarník Oleg Cipov a nechýbala ani sprievodná hudba.


V prostredí galérie Squarol sa striedajú výstavy rôznych umeleckých diel vrátane fotografií. Táto verejná stavba predstavuje kreatívne využitie priestorov parku vo forme otvorenej galérie a oddychovej zóny. Aktuálna výstava Prerážam Bilióny Molekúl mala trvať od 19. mája do 4. júla, lenže včera 22. júna bola poškodená vandalmi. 

Bohužiaľ nie všetky vystavené diela, ktoré zdobili tento výstavný priestor a miesto, kde sa stretáva kultúra s tvorivosťou, vyčkajú aj svojho konca výstavy,“ oznámili v príspevku na sociálnej sieti organizátori projektu. Zároveň dopĺňajú, že diela mali byť zničené skupinkou chlapcov, ktorí ich priamo rozbíjali loptou.

Prečítajte si viac: