Opitý muž v Prievidzi zaútočil na bezbrannú ženu. Po agresívnom útoku ju museli ošetriť lekári


Foto: Opitý muž v Prievidzi zaútočil na bezbrannú ženu. Po agresívnom útoku ju museli ošetriť lekári Foto: ilustračné foto Polícia SR-Trenčiansky kraj

Prievidzkí policajti vyšetrujú prípad napadnutia ženy opitým mužom. „Agresívny páchateľ zaútočil na poškodenú vo vestibule. Potom ako na ňu kričal k nej pristúpil, udrel ju do ľavého líca a následne ju zhodil zo stoličky. Keď ležala na zemi, začal ju ťahať smerom von, pričom jej vulgárne nadával a vyhrážal sa jej zabitím,“ informovala polícia na svojich stránkach.

Opitý muž neprestával a násilím vytiahol ženu pred budovu. „Keď sa jej podarilo postaviť na nohy, v obave o svoj život a zdravie chcela zavolať na políciu. Muž jej vytrhol z ruky telefón a hodil jej ho do ľavého ramena. Žena pred útočníkom začala utekať po ulici, pričom po nej kričal vyhrážky, že si ju nájde a do rána zomrie,“ pokračovala polícia.


Vystrašenú ženu z pazúrov agresívneho útočníka vyslobodila privolaná hliadka. Tá po príchode na miesto agresora obmedzila na osobnej slobode. „Po zadržaní s ním bola vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 1,71 promile alkoholu,“ doplnila polícia s tým, že útokom páchateľa bola okrem psychickej ujmy žene spôsobená tržná rana na ľavom líci, z ktorej krvácala, pričom toto zranenie si vyžiadalo lekárske ošetrenie.

Polícia v Prievidzi obvinila 32-ročného muža z prečinu Nebezpečné vyhrážanie. Zároveň bol spracovaný podnet na jeho väzobné trestné stíhanie. O tom, či bude muž stíhaný väzobne rozhodne v najbližších hodinách Okresný súd v Prievidzi.

Prečítajte si viac: