VIDEO: Mladú ženu, ktorú v minulosti oslobodili spod obžaloby kvôli nahláseniu bomby, zadržali opäť kukláči


Foto: VIDEO: Mladú ženu, ktorú v minulosti oslobodili spod obžaloby kvôli nahláseniu bomby, zadržali opäť kukláči
Galéria: 12 fotiek
Foto: Marián Michalko

V rukách trenčianskych policajtov skončila 25 ročná žena. Tá mala podľa polície minulý týždeň v pondelok na tiesňovej linke 112 operátorovi povedať, že v banke v Trenčíne sa nachádza bomba. Mladá žena pritom skončila kvôli rovnakej veci pred súdom už aj v roku 2017. Krajským súdom v Trenčíne bola vtedy ale spod obžaloby v prípade obdobného činu oslobodená.

Po pondelkovom telefonáte museli byť vykonané pyrotechnické prehliadky vo všetkých pobočkách bánk v celom Trenčíne. „Za účelom zabezpečenia bezpečnosti občanov, boli okrem bánk vyprázdnené aj všetky obchodné centrá a prevádzky, v ktorých sa nachádzajú pobočky bánk,“ informovala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová s tým, že oznámená informácia o umiestnení bomby v daných objektoch sa však nepotvrdila.


Nasledujúci deň sa zopakovala rovnaká situácia. „V utorok opäť rovnaký ženský hlas na linke 112 oznámil, že ,,V banke je bomba.“ Na základe tohto oznámenia bolo potrebné vykonať pyrotechnické prehliadky vo všetkých bankách po celom území Slovenskej republiky. Opäť tieto prehliadky skončili s negatívnym výsledkom – umiestnenie bomby sa nepotvrdilo,“ pokračovala K. Kuzmová s tým, že trenčianski kriminalisti začali po páchateľke tohto skutku intenzívne pátrať.


„Bolo zistené, že oba hovory boli uskutočnené v okrese Trenčín. Intenzívnou operatívno-pátracou činnosťou bola žena po pár hodinách od spáchania skutku stotožnená,“ doplnila trenčianska policajná hovorkyňa.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

V stredu ráno zadržali mladú ženu u nej doma „kukláči“. „Napriek tomu, že sa snažila zbaviť dôkazov o svojej vine a mobilný telefón, ktorý použila pri volaní na tiesňovú linku, hodila do Váhu, policajti tento mobil našli,“ prezradila K. Kuzmová.


Podľa slov trenčianskej policajnej hovorkyne, 25 ročná žena čelí obvineniu zo zločinu Šírenie poplašnej správy a v prípade dokázania viny jej za tieto dva telefonáty hrozí trest odňatia slobody až 8 rokov.

Sudca Okresného súdu v Trenčíne rozhodoval v piatok popoludní o väzobnom stíhaní mladej „bomberky“. „Súd obvinenú nevzal do väzby a väzbu nahradil prijatím sľubu obvinenej, záruky matky obvinenej a uložením probačného dohľadu,“ informovala Andrea Vodičková z Krajského súdu v Trenčíne s tým, že v zmysle zásady subsidiarity väzby nebolo nevyhnutné v danom prípade vziať obvinenú do väzby a bolo potrebné väzbu nahradiť vyššie uvedenými inštitútmi. „Obvinená doposiaľ nebola nikdy odsúdená za spáchanie trestného činu ani sa nedopustila žiadneho priestupku,“ uzavrela A. Vodičková.

Podľa matky mladej ženy, ktorá prišla na Okresný súd v Trenčíne podporiť svoju dcéru, v čase, keď bola nahlásená bomba, išla so svojou dcérou na autobus do Trenčína. „Nemohla nahlásiť bombu, pretože som bola po celý čas s ňou. Oni to vydedukovali len z toho, že v roku 2017 bola tiež obvinená. Ale ani vtedy to nespáchala ona,” hovorí zúfalá matka.

„V stredu ráno o 5.55 k nám vtrhli kukláči a začali po nej kričať, čo spravila v roku 2017, aby vinu zobrala na seba, ale ja som im hovorila, že vinu zoberiem radšej ja na seba, že to je jedno, keď sme to ani jedna nespravili,“ pokračovala matka s tým, že jej dcéra svoj mobil má, nevie aký policajti našli,“ uzavrela matka.Prečítajte si viac: