Ďalšie dopravné obmedzenia v Trenčianskom kraji. Uzavreté cesty kvôli cyklistickým pretekom


Foto: Ďalšie dopravné obmedzenia v Trenčianskom kraji. Uzavreté cesty kvôli cyklistickým pretekom Foto: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Dopravné obmedzenia sa tentokrát dotknú okresu Bánovce nad Bebravou. Ako informovali trenčianski policajti na svojich stránkach, v nedeľu sa uskutočnia Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike.

„Slávnostný štart pretekov je o 13.00 hodine pri poliklinike v Bánovciach nad Bebravou, odkiaľ sa celý konvoj pretekov presunie po ulicu A. Hlinku, ulicu Sládkovičova, následne po ceste I/9 a III/1770 cez Biskupice do Veľkých Chlievan, kde bude ostrý štart pretekov,“ doplnila polícia.


Polícia ďalej upozornila na to, že po ostrom štarte absolvujú cyklisti 7-krát okruh Veľké ChlievanyOtrhánkyHaláčovcePochabanyMalé HosteZlatníky – Cimenná – Veľké Držkovce - Dvorec – Veľké Chlievany, kde je aj cieľ pretekov približne o 18.00 hodine.

  Pokračovanie článku pod reklamou  „Premávka smerujúca do protismeru pretekov bude z dôvodu bezpečnosti uzatvorená, v smere jazdy pretekov sa premávka bude obnovovať vždy až po prejdení celého konvoja pretekov vymedzeného na začiatku policajným vozidlom so žltou zástavou a na konci policajným vozidlom so šachovnicovou zástavou,“ vysvetľuje polícia.


Podľa vyjadrenia polície, s dopravnými obmedzeniami môžu účastníci cestnej premávky počítať približne v čase od 12.30 hodiny do 19.00 hodiny v závislosti od priebehu pretekov.

„S cieľom zaistenia bezpečnosti účastníkov cestnej premávky ako i účastníkov športového podujatia žiadame o rešpektovanie dočasného dopravného značenia, pokynov usporiadateľov podujatia a polície a vzájomne ohľaduplné správanie,“ uviedla polícia na záver.

Prečítajte si viac: