Kúpalisko v Trenčíne otvorí už zajtra po prvýkrát svoje brány


Foto: Kúpalisko v Trenčíne otvorí už zajtra po prvýkrát svoje brány
Galéria: 6 fotiek
Foto: archív mesto Trenčín

Milovníci vodných športov pod holým nebom si prídu na svoje. „V sobotu 17. júna privíta areál kúpaliska na Ostrove prvých návštevníkov v tejto sezóne. Vstupné je upravené, otváracie hodiny sa nemenili. Upozorňujeme ale, že v júni bude kúpalisko otvorené len cez víkendy, od 1. júla až do 3. septembra každý deň,“ informovalo mesto Trenčín na svojich stránkach.

Ako mesto ďalej uviedlo, kúpalisko bude v prevádzke v pondelok od 12.00 do 20.00 hodiny a v ostatné dni od 10.00 do 20.00 hodiny. V prípade nepriaznivého počasia, zostane kúpalisko na Ostrove ale zatvorené. Pre návštevníkov bude k dispozícii zdarma 250 ležadiel a štyri bazény – rekreačný, plavecký, detský a dopadový s tobogánmi.


Počas tohto víkendu ale čaká na návštevníkov jedno obmedzenie. „Upozorňujeme však, že počas víkendu 17. – 18. júna 2023 bude rekreačný bazén z technických príčin zatvorený. Ostatné bazény sú pripravené na prvých kúpajúcich,“ ozrejmila samospráva.  

Na trenčianskom kúpalisku návštevníci nájdu rôzne druhy občerstvenia a z atrakcií postupne budú k dispozícii bangee trampolína, skákací hrad, kalčeto, vodné bubliny, vodný futbal a vodné lodičky. „Aj túto sezónu bude možnosť zahrať si stolný tenis a plážový volejbal. Športové potreby sa požičiavajú zdarma,“ doplnilo mesto a dodalo, že vstup na vyhradené volejbalové ihrisko bude tiež bezplatný. To bude k dispozícii počas celej letnej sezóny, okrem dní, kedy sú naplánované športové podujatia.


Mesto ďalej informovalo, že pri kúpalisku je 62 parkovacích miest, z toho 5 pre zdravotne ťažko postihnutých. „Pri krytej plavárni je 236 parkovacích miest. V oboch prípadoch je parkovanie zdarma. Parkovať mimo označených miest sa nesmie. Pred vstupom do areálu kúpaliska sú cyklostojany,“ vysvetľuje mesto s tým, že celý priestor je monitorovaný.

Za vstup na kúpalisko si návštevníci tento rok priplatia. Podľa vyjadrenia mesta, vyššie vstupné je reakciou na zvýšenie cien vody, energií, bazénovej chémie, zvýšenie cien za odpady a tiež za strážnu službu. „Stále ale platí, že občania Trenčína majú na kúpalisko zvýhodnené vstupné. Preto je dôležité, aby mali občiansky preukaz aspoň prefotený v mobile,“ uviedlo mesto na záver s tým, že vstupné je možné zaplatiť aj kartou.

Dospelý – celodenný vstup (Obyvateľ mesta TN)    8,00
Dospelý – celodenný vstup     12,00
Dospelý – vstup po 15.00 hod. (Obyvateľ mesta TN)    6,00
Dospelý – vstup po 15.00 hod.    10,00
Dieťa do 5 rokov     zdarma
Dieťa od 5 do 15 rokov – celodenný vstup    4,00
Dieťa od 5 do 15 rokov – vstup po 15.00 hod.    3,00
Študenti a seniori – celodenný vstup (Obyvateľ mesta TN)    5,00
Študenti a seniori – celodenný vstup    8,00
Študenti a seniori – vstup po 15.00 hod.(Obyvateľ mesta TN)    4,00
Študenti a seniori – vstup po 15.00 hod.    6,00
ZŤP – celodenný vstup    4,00
ZŤP – vstup po 15.00 hod.    3,00
Sprievodca ZŤP osoby     zdarma
Prečítajte si viac: