Cestné kontroly pri Novom Meste nad Váhom neodhalili ani jedného opitého vodiča


Foto: Cestné kontroly pri Novom Meste nad Váhom neodhalili ani jedného opitého vodiča Foto: Facebook/Polícia SR – Trenčiansky kraj

Policajti z Nového Mesta nad Váhom včera vykonali dopravnú akciu zameranú na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky. Vyrazili hlavne na komunikácie v obci Hrušové, miestnej časti Bzincov pod Javorinou. 

Na ceste II/581 v úseku medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou totiž prebieha rekonštrukcia, ktorá obmedzuje dopravu v tejto lokalite. Kvôli tomu si mnohí vodiči skracujú čakanie prejazdom po ceste III. triedy cez obec Hrušové, pričom mnohí porušujú pravidlá cestnej premávky.

Počas trojhodinového kontrolovania vykonali policajti 570 dychových skúšok, pričom všetky dopadli negatívne. Okrem toho uložili celkovo 13 pokút za rôzne dopravné priestupky.


Jednému z vodičov bolo zadržané osvedčenie o evidencii vozidla z dôvodu zlého technického stavu. Taktiež bola uložená pokuta vodičovi jazdnej súpravy nad 12 ton, ktorému je jazda po ceste III. triedy zakázaná. Bez pokuty nevyviazol ani vodič, ktorý nerešpektoval prenosné svetelné dopravné zariadenie (semafor) na rekonštruovanej ceste II/581. 

Neustále meranie najvyššej povolenej rýchlosti, cestné kontroly zamerané na požitie alkoholu a omamných látok vodičmi pred jazdou, telefonovanie, nesprávny spôsob jazdy a iné porušenia pravidiel budú predmetom našich kontrol aj naďalej, a to aj pri špeciálnych akciách,“ doplnili policajti v príspevku na sociálnej sieti. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu