Senzácia sa nekonala. Veriaci koncert Rammstein v Trenčíne neohrozili


Foto: Senzácia sa nekonala. Veriaci koncert Rammstein v Trenčíne neohrozili Foto: Marián Michalko

Výzva, ktorú na sociálnych sieťach uverejnili veriaci v mene Domu úľavy svätého Charbela, zostala nevypočutá a takmer nepovšimnutá.  37-ročná učiteľka Veronika ale na rozdiel od väčšiny veriacich, ako jedna z mála, neprišla do kostola na najväčšom sídlisku v Trenčíne iba kvôli pokojnej modlitbe.

Koncert nemeckej industrial metalovej kapely Rammstein ju vyrušil natoľko, že musela prísť do svätostánku odprosovať za urážky. „To čo sa tam udeje, nebude božie požehnanie, takže my musíme robiť pobožnosti. Vnímam to tak, že budeme odprosovať Boha za urážky od tých satanistov,“ vysvetlila Veronika.

Od exorcistu totiž počula, že Rammstein je satanistická skupina. Napriek tomu však z nadchádzajúcej hudobnej udalosti neskrývala nadšenie. „Som učiteľka a som spokojná lebo som doma,“ doplnila Veronika. Niektoré školy totiž v deň koncertu udelili svojim žiakom, ako aj učiteľom riaditeľské voľno.Väčšina veriacich prišla ale do kostola tak, ako aj v ostatné dni. „O tej skupine som doteraz nepočul. Viem iba to, že na letisku má byť nejaký koncert a majú byť v meste preto dopravné zápchy. Do kostola chodíme pravidelne, ale nie kvôli nejakej skupine,“ povedal jeden z veriacich. Ako prezradila 82-ročná dôchodkyňa, prišla sa modliť za dobrých ľudí, aby bol mier, nebola vojna a nie kvôli nemeckej kapele Rammstein o ktorej nikdy nepočula.

Podľa tamojšieho farára sa tak, ako každý utorok, aj tento v kostole na sídlisku Juh konala omša a po nej tradičná adorácia. Tak je to už 52 týždňov. Nevie, kto výzvu dal a ani za čo sa budú veriaci ticho modliť.

Dodal však, že oni sa nikdy nemodlia proti niekomu, a dokonca aj niektorí miništranti idú na koncert Rammstein. Ako sa ďalej miestny farár vyjadril, za výzvou sa skrývajú iniciatívni ľudia, ktorým niekto povie, že sú to satanisti a oni sa zľakli.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: