Veriaci plánujú adoráciu proti konaniu „satanistického“ koncertu kapely Rammstein v Trenčíne


Foto: Veriaci plánujú adoráciu proti konaniu „satanistického“ koncertu kapely Rammstein v Trenčíne Foto: Vľavo: archív Rammstein, vpravo: Facebook/Dom úľavy sv. Charbela

Množstvo fanúšikov sa už nevie dočkať koncertu nemeckej industrial metalovej kapely Rammstein, ktorý sa bude konať už túto stredu 14. júna 2023 na letisku Trenčín. Celé mesto sa usilovne pripravuje na nápor návštevníkov, organizuje sa kyvadlová doprava a iné praktické záležitosti spojené s touto masovou udalosťou.

Celkom opačný pohľad na situáciu majú veriaci vystupujúci v mene Domu úľavy sv. Charbela v Prešove. V príspevku na sociálnej sieti totiž zvolávajú veriacich na adoráciu za zrušenie koncertu Rammstein a odprosenie za zlo. Tá sa uskutoční už dnes, v utorok 13. júna 2023, v kostole na sídlisku Juh v Trenčíne. 

V inom príspevku na facebookovej stránke Domu úľavy sv. Charbela je zverejnená naliehavá prosba o modlitby, a to z dôvodu plánovaného „satanistického“ koncertu. „40 000 ľudí sa chystá prísť do Trenčína oslavovať niekoho, kto nie je Boh,“ sťažujú sa veriaci na sociálnej sieti. Adorácia sa bude konať priamo po svätej omši a potrvá od 19:00 hod. do 21:00 hod.

 

Prečítajte si viac: