AKTUALIZOVANÉ: V obci Krajné zaútočil pes na 8-ročné dievča. To skončilo s vážnymi zraneniami v nemocnici


Foto: AKTUALIZOVANÉ: V obci Krajné zaútočil pes na 8-ročné dievča. To skončilo s vážnymi zraneniami v nemocnici Foto: Marián Michalko

Hrôza za bieleho dňa. 8-ročné dievča napadol v nedeľu popoludní v obci Krajné v okrese Myjava pes. Ten vybehol z neoploteného pozemku a bez varovania zaútočil. Informáciu potvrdila aj trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania kríženec  nemeckého ovčiaka a labradora vybehol majiteľovi z neoploteného pozemku von na ulicu,“ upresnila K. Kuzmová s tým, že 8-ročné dievčatko agresívny pes strhol na zem na trávu, kde ju opakovane pohrýzol do viacerých častí tela. Svedkami brutálneho útoku bolo aj niekoľko ďalších detí, ktoré sa tam v tom čase hrali.

Ako prezradila hovorkyňa Operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová, na miesto boli okamžite vyslaní záchranári, ktorí zranené dievčatko ošetrili a transportovali ho do nemocnice. 


Podľa našich informácií bolo zranené dievčatko prevezené z myjavskej nemocnice do nemocnice v Bratislave. „Dievčatku boli spôsobené veľké tržné rany na hlave aj na iných častiach tela. Zranenia si vyžiadali jej okamžitú hospitalizáciu v nemocnici s doposiaľ nezistenou dobou liečenia,“ doplnila policajná hovorkyňa a dodala, že majiteľovi psa hrozí obvinenie z prečinu ublíženia na zdraví.

Podľa slov starostu obce Krajné nešlo o problémového majiteľa ani psa. Matka majiteľa psa prezradila, že trojročného psa menom Hači si zobral z koterca jej syn a šiel s ním nakŕmiť králikov. Ten sa však rozbehol za hrajúcimi deťmi.Prečítajte si viac: