• dnes - 07:45

V mestskej časti Kubrá v Trenčíne sa chystá oprava vodovodu, vodičov čakajú obmedzenia

Foto: V mestskej časti Kubrá v Trenčíne sa chystá oprava vodovodu, vodičov čakajú obmedzenia
Foto: Ilustračné foto

V mestskej časti Kubrá sa v najbližších dňoch rozbehnú práce na rekonštrukcii vodovodného privádzača. Trenčianske vodárne a kanalizácie už začali s prípravnými aktivitami, pričom samotná oprava bude realizovaná modernou bezvýkopovou technológiou.

Výkopové práce spojené s budovaním montážnych jám sú naplánované od 1. mája a potrvajú približne do konca júna.Rekonštrukcia sa dotkne úseku dlhého takmer jeden kilometer – konkrétne 970 metrov potrubia vedeného v trávnatom páse mimo zastavaného územia, pozdĺž cesty I/61," informuje mesto.


Pôvodné oceľové potrubie nahradí nové, vyrobené z odolného materiálu typu RC, ktorý lepšie vzdoruje vzniku a šíreniu trhlín. Technológia opravy spočíva v zatiahnutí nového potrubia do existujúcej trasy cez špeciálne štartovacie jamy. Staré potrubie bude pritom postupne mechanicky narušené a zatlačené do okolitej zeminy.

Hoci zvolená metóda minimalizuje zásahy do okolia a skracuje čas výstavby, práce sa nezaobídu bez dopadu na dopravu. V úseku pozdĺž cesty I/61 treba počítať s čiastočnými obmedzeniami, najmä v okolí montážnych jám," píše mesto. Vodiči by preto mali zvýšiť opatrnosť, sledovať dočasné dopravné značenie a v prípade potreby si naplánovať alternatívnu trasu.

Mesto aj vodári zároveň apelujú na trpezlivosť verejnosti, keďže rekonštrukcia prispeje k spoľahlivejším dodávkam pitnej vody v budúcnosti.

Minútky zo Slovenska