V Trenčíne umyjú všetky nádoby na komunálny odpad a bioodpad. Práce štartujú 5. júna na sídlisku Juh


Foto: V Trenčíne umyjú všetky nádoby na komunálny odpad a bioodpad. Práce štartujú 5. júna na sídlisku Juh Foto: https://trencin.sk

Od 5. do 9. júna 2023 sa začína na trenčianskych sídliskách umývanie nádob na komunálny odpad a tiež nádob na bioodpad. Ich čistenie je realizované so zmluvným partnerom mesta, a to v ročnej pravidelnosti.

Bionádoby sa však v teplejšom období roka umývajú približne raz do mesiaca. Daná frekvencia závisí aj od finančných možností mesta. Umytie jednej nádoby si vyžaduje približne 20 až 40 litrov vody. Táto čistiaca akcia bionádob pri bytových domoch stojí mesto 3 981 eur. 

Ako funguje proces umývania zverejnilo mesto Trenčín na svojej oficiálnej stránke: „Umývanie prebieha vo vnútri uzavretého vozidla s umývacou nadstavbou pomocou tlakovej vody a dezinfekčného prostriedku. Pred umytím je vždy nádoba vyprázdnená.


Znečistená voda a akékoľvek tuhé nečistoty sú odvádzané do zásobníka, ktorý je súčasťou vozidla. Následne putujú do čističky odpadových vôd alebo končia na skládke.

V prácach sa bude intenzívne pokračovať aj v týždni od 26. do 30. júna 2023.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: