Je rozhodnuté. Krajský súd poslal 70-ročného recidivistu na 25 rokov za mreže


Foto: Je rozhodnuté. Krajský súd poslal 70-ročného recidivistu na 25 rokov za mreže
Galéria: 4 fotky
Foto: Marián Michalko


Pavol Duroška už bol v minulosti odsúdený. Súd ho poslal na 12,5 roka za mreže za vraždu svojho 20-ročného syna po hádke v roku 2001. Po podmienečnom prepustení však dobrotu nesekal a za týranie sa ocitol znovu za mrežami. 


Po odpykaní si trestu a po svojom prepustení skončil Pavol Duroška opäť v putách pred súdom. Podľa výpovede jeho manželky ju mal surovo zmlátiť, zhodiť zo schodov a padnúť mali aj vyhrážky smrťou. Jej slová potvrdil aj ich syn. Okresný súd v Novom Meste nad Váhom poslal 70-ročného muža za  týranie manželky do väzenia na 25 rokov, a to podľa zásady trikrát a dosť.


Výška trestu sa však sedemdesiatnikovi nepozdávala a odvolal sa. Podľa jeho slov je nevinný. “Ja som nikomu nič nespravil,” tvrdil P. Duroška s tým, že jeho manželka si všetko vymyslela a vypovedala nepravdivo. “Je to pomsta za tragédiu z 2001 roku,” bránil sa P. Duroška na súde.


Krajský súd odvolanie Pavla Durošku zamietol.  Odvolanie obžalovaného sa zamieta, pretože nie je dôvodné,” povedal sudca. Ako uviedol obhajca P. Durošku, pre jeho klienta to bude vzhľadom k jeho veku doživotný trest. Rozsudok je právoplatný.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: