• 10. február 2026 o 09:40

Pre väčšinu okresov v Trenčianskom kraji platia meteorologické výstrahy, okrem hmly potrápi aj silný vietor

Foto: Pre väčšinu okresov v Trenčianskom kraji platia meteorologické výstrahy, okrem hmly potrápi aj silný vietor
Foto: Ilustračné/Canva

Slovenský hydrometeorologický ústav upozorňuje na hustú hmlu, ktorá komplikuje dopravu vo väčšine okresov Trenčianskeho kraja. Výstraha 1. stupňa platí na utorok 10. februára dopoludnia a platí pre Považskú Bystricu, Púchov, Ilavu, Trenčín, Bánovce nad Bebravou a Prievidzu.

Podľa odborníkov môže dohľadnosť miestami klesnúť na 50 až 200 metrov, čo zvyšuje riziko dopravných nehôd. „Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v tomto období v regióne bežný, no môže spôsobiť menšie škody,“ uviedol SHMÚ.


Hustá hmla sa miestami vytvára v krátkych intervaloch, a preto môžu šoféri naraziť na náhle zhoršenie viditeľnosti. Odborníci upozorňujú, aby vodiči jazdili mimoriadne obozretne, prispôsobili rýchlosť podmienkam a počítali s tým, že cesta im môže trvať dlhšie.

Okrem hmly môže obyvateľov potrápiť aj silný vietor, ktorý by mal v popoludňajších hodinách ustať.

Minútky zo Slovenska