Najmenší Partizánčania majú vlastnú loď. Vybudovali ju na trinástom detskom ihrisku v meste


Foto: Najmenší Partizánčania majú vlastnú loď. Vybudovali ju na trinástom detskom ihrisku v meste
Galéria: 11 fotiek
Foto: archív mesto Partizánske

Novovybudované ihrisko v areáli letiska v Malých Bieliciach je už otvorené. Informovalo o tom mesto na svojich stránkach s tým, že samospráva na jeho realizáciu získala dotáciu z Ministerstva práce a sociálnych vecí Slovenskej republiky vo výške 48-tisíc eur. Ihrisko pozostáva z viacerých hracích prvkov, ktoré sú vyrobené z agátového dreva. Tým najdominantnejším je loď, ktorá dostala meno Nina a súčasne sa na nej môže hrať až 30 detí,“ upresnil primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Využívať nové ihrisko budú môcť aj deti so zdravotných hendikepom. „Tiež je tu fitdráha, reťazová hojdačka pre osem detí, ale aj pieskovisko, hojdačka Hniezdo či kolotoč, ktoré sú prispôsobené tak, že sa na nich môžu hrať aj deti so zdravotným postihnutím,” doplnil J. Božik. V  Partizánskom je teraz rodičom s malými deťmi k dispozícii už trinásť detských ihrísk.     

Ako primátor obuvníckeho mesta ďalej doplnil, po vybudovaní pumptracku, korčuliarskej dráhy, dobudovaní cyklochodníka až do priemyselného parku aj s ďalšou zónou oddychu, bude lokalita Malých Bielic zónou oddychu pre všetkých občanov mesta, regiónu i návštevníkov kúpeľov.        Prečítajte si viac: