Nešťastie v Novákoch: Dojímavý odkaz vedenia banskej spoločnosti zasahujúcim záchranárom a zdravotníkom v nemocniciach


Foto: Nešťastie v Novákoch: Dojímavý odkaz vedenia banskej spoločnosti zasahujúcim záchranárom a zdravotníkom v nemocniciach Foto: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Vedenie Hornonitrianskych baní Prievidza vyzdvihlo nasadenie, starostlivosť a prístup zasahujúcich záchranných zložiek počas nedávneho banského nešťastia.  „V mene všetkých baníkov a zamestnancov, vyjadrujeme verejné poďakovanie celému tímu Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby, ktorý zasahoval 26. apríla 2023 pri banskom nešťastí v Bani Nováky. Za priebeh záchranárskych prác, za starostlivosť, profesionálny a ľudský prístup k raneným baníkom, patrí všetkým zúčastneným úprimný obdiv a uznanie,“ prezradila hovorkyňa hornonitrianskych baní Adriana Siváková

Slová vďaky vyslovil aj predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Peter Čičmanec.   „Ceníme si profesionalitu zdravotných záchranárov a vysoké nasadenie zdravotníkov. V kritickej situácii bola záchranná zdravotná služba na mieste nešťastia v krátkom čase, pár minút po vyhorení metánu. Po organizačnej stránke dokonale zvládla celú situáciu, vďaka čomu sa odborná pomoc veľmi rýchlo dostala postihnutým baníkom, ktorých život a zdravie sa ocitli v ohrození“, uviedol P. Čičmanec.


Osobitné uznanie a úprimnú vďaku za starostlivosť o deviatich zranených baníkov adresovali hornonitrianski baníci aj zdravotníckym tímom z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice AGEL Košice, Univerzitnej nemocnici Bratislava a Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, kde boli zranení baníci ošetrení a následne hospitalizovaní.


„Sme nesmierne vďační za odbornú pomoc a rýchlu reakciu lekárov, zdravotníkov a ostatného personálu nemocnice s cieľom poskytnúť baníkom kvalitnú liečbu. Sme si vedomí, že rýchlou lekárskou pomocou a poskytnutím tej najlepšej, špecializovanej odbornej starostlivosti, urobili maximum pre záchranu ich životov, stabilizovanie zdravotného stavu a skoré uzdravenie“, dodal P. Čičmanec.


Ako ďalej uviedla hovorkyňa banskej spoločnosti Adriana Siváková, vďaka profesionalite a súčinnosti záchranných zložiek a zdravotníkov je k dnešnému dňu už šesť baníkov v domácom liečení.

Prečítajte si viac: