Nepríjemné chvíle zažili cestujúci v osobnom vlaku smerujúcom do Trenčína. Na železničnom priecestí v lokalite Dolné Ozorovce v Bánovciach nad Bebravou došlo k zrážke vlaku s osobným autom. Náraz bol natoľko silný, že vozidlo odhodilo mimo koľajníc a poškodilo aj signalizačné zariadenie.
Osobný vlak opúšťal mesto, keď mu na poslednom priecestí vošlo do dráhy osobné auto. Cestujúci opisujú silný otras a okamžitý šok. „Cítili sme prudký náraz, vlak sa zatriasol a všetci zostali zaskočení,“ uviedla jedna z cestujúcich pre tvnoviny.sk. Ďalší dodal, že počul len silnú ranu a následne vlak zastal.
Podľa svedkov sa nehody na tomto úseku nestali po prvý raz. „Poznáme to tu, takéto situácie sa tu už stali. Teraz čakáme na náhradnú dopravu a nie je isté, či sa dnes dostaneme domov,“ povedal jeden z cestujúcich.
Keby auto vošlo na priecestie o niekoľko okamihov skôr, následky mohli byť omnoho vážnejšie. Vlak do vozidla narazil spredu, auto následne vymrštilo a pri náraze bolo zničené aj signalizačné zariadenie. „V osobnom motorovom vozidle sa nachádzal jeden účastník nehody, ktorý utrpel ľahké zranenia,“ informoval riadiaci dôstojník Pavel Martiška. Zraneného vodiča previezli do nemocnice v Trenčíne, kde zostal na pozorovaní.
Ako príčinu nehody 47-ročný vodič uviedol, že si výstražnú signalizáciu na priecestí nevšimol, pretože mu slnko svietilo priamo do očí. V tomto ročnom období sa totiž slnko nachádza nízko nad horizontom, čo môže výrazne obmedziť viditeľnosť.
Polícia okolnosti nehody naďalej vyšetruje. Odborníci zároveň upozorňujú, že najmä na nechránených priecestiach ide o rizikový faktor, na ktorý by mali vodiči v zimných mesiacoch myslieť a jazdu prispôsobiť aktuálnym podmienkam.