VIDEO: Fitneska, ktorá pred piatimi rokmi zrazila dvoch ľudí si pýtala späť „vodičák“. Súd takto rozhodol


Foto: VIDEO: Fitneska, ktorá pred piatimi rokmi zrazila dvoch ľudí si pýtala späť „vodičák“. Súd takto rozhodol
Galéria: 7 fotiek
Foto: Marián Michalko

Za smrť dvoch ľudí v roku 2018 vyfasovala fitneska Lucia Kristová nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní 18 mesiacov. Do svojho podmienečného prepustenia v roku 2022 strávila vo väzení  necelých 10 mesiacov. Na trenčiansky súd sa teraz obrátila s požiadavkou o skrátenie trestu zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Do budovy Okresného súdu v Trenčíne prišla 32-ročná fitneska spolu so svojou obhajkyňou niekoľko minút pred začatím samotného pojednávania.


Sudcu Okresného súdu v Trenčíne L. Kristová presviedčala o tom, že skutok, ktorý sa stal ľutuje a neprejde deň, aby to neoľutovala. Podľa jej slov, smrteľná nehoda bola jediným porušením zákona, ktorého sa kedy dopustila. „Myslím si, že už prešla dosť dlhá doba, onedlho to bude už päť rokov od nehody,“ povedala L. Kristová s tým, že  vodičský preukaz nutne potrebuje, aby som sa mohla venovať svojej práci plnohodnotne.

Ako L. Kristová na svoju obhajobu tiež uviedla, dochádza z obce kde žije v skorých ranných hodinách do zamestnania a nemá možnosť obrátiť sa na najbližšiu rodinu, aby ju do práce vozila. „Riadne som sa zamestnala na pozícii asistentka v ambulancii všeobecného lekára v Trenčíne. Do zamestnania dochádzam každý pracovný deň, pričom možnosť dopravy z  obce do mesta Trenčín je značne sťažená vzhľadom na vzdialenosť a časovú náročnosť dochádzania do práce viacerými spojmi verejnej autobusovej dopravy,“ doplnila L. Kristová.


Ako známa trenčianska fitneska ďalej uviedla, s priateľom plánujú založenie rodiny a venuje sa aj svojim klientkám, čo je časovo veľmi náročné a vodičský preukaz by veľmi potrebovala. Súd napokon jej žiadosti vyhovel a tak sa L. Kristová môže vrátiť za volant. Počas troch rokov však „musí sekať“ dobrotu, inak by sa podľa slov sudcu mohla opäť dostať pred súd.

Lucia  Kristová to v roku 2018 so svojou Alfou Romeo pri obci Mníchova Lehota napálila rovno do dvojice nič netušiacich cyklistov. Pri dopravnej nehode, ktorú Lucia zapríčinila vyhasol život Petra. Jeho priateľka Andrea svoj boj o život prehrala po prevoze do nemocnice.Prečítajte si viac: