Leteckí záchranári pomáhali žene, ktorá v Hornej Súči spadla do tri metre hlbokej šachty


Foto: Leteckí záchranári pomáhali žene, ktorá v Hornej Súči spadla do tri metre hlbokej šachty Foto: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

V sobotu 6. mája 2023 zasahovali leteckí záchranári v okolí Trenčína, kde v lesnom teréne katastra obce Horná Súča potrebovala pomoc 42-ročná žena. Informovali o tom záchranári vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Posádka Krištof 07 letela z Trenčína na pomoc žene, ktorá si vážne poranila dolnú končatinu v oblasti stehna po páde do šachty z výšky asi tri metre. Lekár bol po rekognoskácii miesta určenia vysadený posádkou do terénu z opretia vrtuľníka a k pacientke prišiel peším výstupom. 

Na mieste jej poskytol ďalšie neodkladné zdravotné ošetrenie a v spolupráci s hasičmi a pozemnými záchranármi bola pripravená na evakuáciu z miesta pomocou palubného navijaka.“ uviedli leteckí záchranári.

V čase medzipristátia bola pacientka preložená na palubu. S podozrením na zlomeninu stehennej kosti bola následne v stabilizovanom stave prevezená do Fakultnej nemocnice v Trenčíne.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu