- 15. december 2025 o 12:00
Obyvatelia Nového mesta nad Váhom majú problém s takzvanými kontajnerovými nájazdníkmi, neporiadok trápi viacero lokalít
Obyvateľov Nového Mesta nad Váhom trápia hordy smetí v okolí kontajnerov medzi bytovkami. Neznámi ľudia chodia a vysýpajú svoj odpad do cudzích kontajnerov a keď je kapacita naplnená, tak neváhajú odkladať smeti aj pomimo nádob. Informuje o tom verejná skupina Novomestská lampáreň.
Domáci obyvatelia sa vo viacerých lokalitách Nového Mesta cítia ako na smetisku. Na problém poukázal Eduard „Pozor, pozor! Po Benkovej ulici v Novom Meste nad Váhom sa pohybujú hordy kontajnerových nájazdníkov," napísal a priložil fotografie znečistených stojísk.

Zdá sa, že problém trápi desiatky domácností, ktoré sa pokúšajú s problémom vysporiadať. „A vôbec ich nemusí byt veľa, u nás na sídlisku bola minule iba jedna žena, vyzerala ako nafetovaná, skákala vnútri kontajnera a vyhadzovala všetko von a pľuvala na všetky strany, jačala, no des," opísala nepríjemnú skúsenosť Mirka. „Aj na ulici M. R. Štefánika to prednedávnom vyzeralo dosť podobne," pridal sa do diskusie Andrej. Niektorí obyvatelia sa snažia problém riešiť na vlastnú päsť. „Hrozné, ja stále upratujem okolo kontajneroch a autobusovej zástavky, smutné aký bordel vedia robiť ľudia," napísala Irena. „Stačí pozbierať. Treba ísť príkladom a urobiť dobrý skutok," myslí si Soňa.
Obyvateľku Janku napadlo ešte iné riešenie, s ktorým má bohaté skúsenosti. „Možno by bolo riešenie...vidím tam nejaké veci, oblečenie. Možno, kedy tí, čo to tam nechajú, radšej doma oprali, prežehlili, pripadne pekne poskladali a priniesli k nám do šatníka, vedeli by sme to posunúť ďalej. Veľa ľudí nám to totiž povie, že napr .suseda to aj operie a zabalí do tašky a položí vedľa kontajnera, že nech si ľudia bez domova zoberú. No ako vieme, oni to roztrhajú, zoberú len to, čo sa im hodí a ostatné vyhodia," napísala do skupiny.
Obyvatelia časti na Zelenej vode sú zase spokojní s inovatívnejším riešením stojísk na smeti. „Chvala Bohu, my už na zelenej máme kľud, je čisto, nadzemné kontajnery sú zapustené do zeme, sú super," skonštatovala Ajka.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Z bývalého závodu na Horehroní denne vyvážajú tisíce litrov kontaminovanej vody, hrádza sa môže pretrhnúť
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Zomrel uznávaný zubár Rudolf Kotula, ktorý roky pôsobil v Banskej Bystrici, ovplyvnil generácie lekárov
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. FOTO: Za Nitrou smerom na Rišňovce došlo k hrozivej havárii, po zrážke kamióna s dodávkou zasahoval aj vrtuľník
- 24.04. Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta