V okrese Trenčín sa muž vyhrážal smrťou svojej družke a aj jej synom, ktorí ju bránili


Foto: V okrese Trenčín sa muž vyhrážal smrťou svojej družke a aj jej synom, ktorí ju bránili Foto: pixabay.com

V okrese Trenčín sa v podvečerných hodinách odohrala rodinná dráma. Muž sa pod vplyvom alkoholu mal na dvore rodinného domu pohádať so svojou družkou. Neskôr jej mal vulgárne nadávať a nakoniec na ňu aj fyzicky zaútočiť.

Podľa polície mal ženu chytiť za rameno, následne ju sotiť do brány a opakovane udrieť do tváre a hlavy, pričom jej mal hroziť slovami, že ju zabije. Informovali o tom trenčianski policajti vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Žene na pomoc pribehli jej synovia, ktorých mal muž udrieť päsťou. Obaja následne vybehli von z dvora. Po tom, ako si poškodená chcela vziať osobné veci z domu, ju páchateľ  chytil, pričom jej synovia opäť pribehli na pomoc. Muž mal povedať, že ich zabije a spraví im zo života peklo,“ uviedla polícia.

Žena a jej synovia však ušli z dvora na ulicu. Odtiaľ videli ako páchateľ za nimi uteká aj s nožom v ruke.

Polícia po príchode na miesto udalosti agresívneho muža obmedzila na osobnej slobode. Bola s ním vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s výsledkom 1,04 promile alkoholu. Po tom, ako v policajnej cele vytriezvel, dostal možnosť vysvetliť svoje konanie, avšak odmietol vypovedať,“ informovali policajti.

Policajný príslušník z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trenčíne vzniesol obvinenie páchateľovi pre prečin nebezpečného vyhrážania. Policajt taktiež na 40-ročného muža podal podnet na vzatie do väzby a spisový materiál odovzdal prokurátorovi. V najbližších hodinách rozhodne súd v Trenčíne o tom, či bude muž väzobne stíhaný.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu