FOTO: Pri tragickej nehode v okrese Považská Bystrica zomrel 30-ročný muž. Vodičský preukaz nemal ešte ani rok


FOTO: Pri tragickej nehode v okrese Považská Bystrica zomrel 30-ročný muž. Vodičský preukaz nemal ešte ani rok
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Počas noci v stredu 26. apríla 2023 došlo k vážnej dopravnej nehode. V okrese Považská Bystrica narazil vodič osobného auta Dacia Sandero do nákladného motorového vozidla. Nehoda sa udiala na ceste D1 v smere z Trenčína na Žilinu. Informovali o tom trenčianski policajti vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Pri vjazde na odpočívadlo Sverepec vodič z doposiaľ nezistených dôvodov s vozidlom krátko pred 22.00 hod. narazil do zadnej časti zaparkovaného nákladného motorového vozidla, pričom zostal zakliesnený na sedadle vodiča. Po príchode policajnej hliadky na miesto nehody, vozidlo Dacia Sandero horelo, pričom policajti sa spolu so svedkami udalosti snažili tento požiar uhasiť,“ uviedli policajti.

Vodič Dacie Sandero nehodu neprežil nakoľko zranenia, ktoré utrpel, neboli zlučiteľné so životom. Vodičský preukaz mal len od júla minulého roka. Prítomnosť alkoholu v krvi 30-ročného nebohého vodiča bude zisťovaná až pri pitve.


V súvislosti s dopravnou nehodou už bolo políciou začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. Do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru cestnej dopravy. Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania,“ doplnila polícia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu