Hasička z Považskej Bystrice zahviezdila na vytrvalostných pretekoch v Chorvátsku


Foto: Hasička z Považskej Bystrice zahviezdila na vytrvalostných pretekoch v Chorvátsku Foto: Facebook/Hasičský a záchranný zbor

V sobotu 15. apríla 2023 sa konali v chorvátskom regióne Istria vytrvalostné preteky Istria 100 by UTMB, ktoré sú špecifické najmä svojou náročnosťou. Každý súťažiaci musí totiž zdolať až 110 kilometrovú trať s prevýšením 4100 metrov. Jednou zo súťažiacich bola aj hasička z Považskej Bystrice. Informoval o tom Hasičský a záchranný zbor vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.


Príslušníčka Hasičského a záchranného zboru z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici Lenka Hiklová sa spomedzi 387 súťažiacich, ktorí dobehli do cieľa, umiestnila na 24. mieste. Jej výsledný čas bol 12 hodín a 57 minút. V kategórii žien, ktorých bolo celkovo 81, obsadila piate miesto a v kategórii žien 40 – 44 rokov skončila druhá.

Najbližšie sa Lenka predstaví na podujatí Everesting, so štartom v obci Sološnica, počas ktorého budú musieť súťažiaci na kopci Vápenná v časom intervale 24 hodín nachodiť celkom 8848 výškových metrov,“ doplnil hasičský zbor.

Prečítajte si viac: