V Handlovej zasahovala polícia. Muž fyzicky napadol manželku a vyhrážal sa jej smrťou


Foto: V Handlovej zasahovala polícia. Muž fyzicky napadol manželku a vyhrážal sa jej smrťou Foto: pixabay.com

V Handlovej sa vo večerných hodinách odohrala hrôzostrašná scéna. Muž pod vplyvom alkoholu najskôr slovne útočil a vulgárne nadával svojej manželke. Neskôr začal búchať päsťami do stola. Manželka mu teda oznámila, že chce požiadať o rozvod, na čo zareagoval ešte zúrivejšie.

Tieto slová muža rozzúrili natoľko, že manželke mal povedať, že ju radšej zabije, zakope alebo hodí do studne a odsedí si to. Následne potom, ako dal manželke facku, mu žena oznámila, že zavolá políciu. Muž k žene pristúpil, pričom jej mal najskôr vykrúcať ruku a potom ju škrtiť oboma rukami na krku,“ uviedla polícia vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook.


Po príchode polície bol muž obmedzený na osobnej slobode. Vykonaná dychová skúška mu ukázala hodnotu 2,19 promile alkoholu. Potom, ako vytriezvel v policajnej cele, mal možnosť vysvetliť svoje správanie voči manželke.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Handlovej vzniesol obvinenie 56-ročnému mužovi pre prečin nebezpečné vyhrážanie. Zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného. Obvinený bol už v minulosti súdne trestaný za násilné trestné činy. O osude muža rozhodne súd po podaní obžaloby,“ doplnila polícia.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu