Dnes najčítanejšie
V Považskej Bystrici si budú pred voľbami žrebovať kandidáti reklamné plochy

13 september 2022 - 15:28
Dominika Kukučková

Matúšova ulica v historickom centre Trenčína prešla úpravami, betón vymenili za dlažobné kocky

Foto: Matúšova ulica v historickom centre Trenčína prešla úpravami, betón vymenili za dlažobné kocky
Foto: Facebook/Richard Rybníček

Jednu z najvýznamnejších ulíc v Trenčíne sa podarilo zrevitalizovať. Matúšova ulica kľukatiaca sa pod Trenčianskym hradom má dnes jednotný povrch, betón nahradili historicky pôsobiace dlažobné kocky. O ukončených prácach na komunikácii informoval primátor Richard Rybníček v príspevku na sociálnej sieti.

Pre naše mesto je Matúšova ulica dôležitou komunikáciou v historickom centre, ktorá spája zrekonštruované Mierové námestie s Trenčianskym hradom. Spolu s Trenčianskymi vodárňami a kanalizáciami a v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom sme ukončili práve v týchto dňoch jej kompletnú obnovu,“ uviedol Rybníček.

Okrem pokrytia cesty, bol v celom úseku zrekonštruovaný aj verejný vodovod a kanalizácia. Návštevníkom a domácim na kroky počas večerných hodín zase posvieti nové osvetlenie a nechýbalo ani doplnenie nových lavičiek a smetných nádob.

Primátor pripomína, že mesto so zveľaďovaním historického centra nekončí. „Na prelome septembra a októbra máme v pláne opraviť poškodené omietky v celom interiéri Farských schodov a tiež v exteriéri spodného vstupu. Všetky steny napokon vymaľujeme,“ spresnil.Dopravný servis
Trenčianska Turná
Kolóna
19:17
Trenčianska Turná
Práca na ceste
19:11
Drietoma
Policajná hliadka
19:11
Mnichova Lehota
Kolóna
18:14
Trenčianska Turná
Kolóna
18:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.