17 február 2016 - 09:35

20-ročná Monika viedla auto bez vodičáku, nabúrala do auta a steny, nafúkala 1,79 promile

Foto: 20-ročná Monika viedla auto bez vodičáku, nabúrala do auta a steny, nafúkala 1,79 promile
Foto: ilustračné

V sobotu, necelé dve hodiny po pol noci (13. februára) mladá nevodička Monika sedela vo vozidle Seat Toledo na sedadle spolujazdca pri parkovacom dome na Palckého ulici v Trenčíne. 20- ročná Monika sa rozhodla, že sa odvezie. Sadla na sedadlo vodiča, naštartovala a s vozidlom sa pohla. Narazila však do fasády parkovacieho domu a poškodila ju.

Okrem toho poškodila aj motorové vozidlo. Škoda nebola zatiaľ vyčíslená. Moniku však policajti podrobili dychovej skúške, ktorá bola pozitívna a presiahla hranicu jedného promile. Monika, ako nevodička nafúkala 0, 80 mg/l, čo predstavuje 1,67 promile. Opakovaná dychová skúška mama ešte vyššiu hodnotu a to 1,79 promile alkoholu.

Za tento skutok ju neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok jej hrozí ročný trest odňatia slobody. V prípade, že by sa nevodička dopustila priestupku - nafúkala by do jedného promile, tiež by ju neminula tvrdá sankcia na Okresnom dopravnom inšpektoráte.

V správnom konaní jej správny orgán môže uložiť pokutu od 300 do 1.000 € a zákaz činnosti od jedného do piatich rokov.0 reakcií


Dopravný servis
Bratislavská
Policajná hliadka
00:15
Kostolná-Záriečie
Stacionárny radar
18:10
Mnichova Lehota
Policajná hliadka
15:15
Obrancov mieru
Kolóna
15:13
Gen. M. R. Štefánika
Kolóna
15:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.