27 júl 2018 - 11:27
Lucia Kvasňovská

Mesto pripravuje vybudovanie lávky pri Farskom kostole, od Nadácie SPP dostalo mesto 10 000 eur

Foto: Mesto pripravuje vybudovanie lávky pri Farskom kostole, od Nadácie SPP dostalo mesto 10 000 eur
Foto: Mesto Trenčín
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Do konca novembra by mala byť hotová lávka pri Farskom kostole. Trenčín na jej vybudovanie získal 10 000 ur od Nadácie SPP. 

Mesto Trenčín už pripravuje dokumentáciu trás v lesoparku Brezina tak, aby bol možný pohyb chodcov, kočíkov, bicyklov a imobilných občanov bez prekonávania zložitých bariér, predovšetkým schodísk.

„Cieľom je prepojiť centrum mesta so sídliskom Juh, s ulicou Pod Brezinou a s Ulicou gen. M. R. Štefánika systémom pohodlných bezpečných chodníkov a cyklotrás s potrebným vybavením, ako sú odpočívadlá, lavičky, odpadkové koše, infotabule. Počítame aj s tým, že vybrané trasy budú mať v budúcnosti i verejné osvetlenie. Trasy vytvoria pohodlnejší prístup do lesoparku a podporia aj peší pohyb v rámci mesta, s cieľom obmedziť individuálnu automobilovú dopravu,“ uviedol hlavný architekt Trenčína Martin Beďatš.

Významným impulzom pre tento projekt je aj sprístupnenie hradu novým vstupom od Čerešňového sadu. Preto je pre mesto jednou z priorít aj vybudovanie šikmej lávky medzi otvorom v opevnení nad Karnerom a plochou pred Farským kostolom. Tieto priestory sú dnes prepojené len pomerne dlhým a prudkým schodiskom. Dizajn lávky prispôsobí zhotoviteľ okolitému historickému prostrediu. Zdroj: Mesto Trenčín


Dopravný servis
Drietoma
Prekážka na ceste
21:18
Drietoma
Prekážka na ceste
21:16
Drietoma
Práca na ceste
21:16
Trenčianska Turná
Práca na ceste
20:14
Mnichova Lehota
Iné nebezpečenstvo
20:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.