19 júl 2018 - 12:23

Cyklotrasa vedúca cez parkovisko na Mládežníckej ulici v Trenčíne je už riadne vyznačená

Foto: Cyklotrasa vedúca cez parkovisko na Mládežníckej ulici v Trenčíne je už riadne vyznačená
Foto: Mesto Trenčín

Medzi parkovacími miestami a chodníkom na parkovisku na Mládežníckej ulici v Trenčíne zostalo po rekonštrukcii voľné miesto. Dnes už tadiaľ vedie riadne vyznačená cyklotrasa.

Cyklisti sa tak môžu pokojne napojiť na cyklotrasu, ktorá vedie podchodom pod Hasičskou ulicou do centra alebo môžu pokračovať po trase vedľa bývalej trate ďalej na hrádzu do Zámostia, prípadne na Sihoť cez Rázusovu ulicu.

Po získaní prostriedkov z Eurofondov mesto vybuduje cyklotrasu, za ktorú hlasovali aj občania a ktorá povedie od Námestia SNP do Kubrej a Opatovej. Viesť by mala aj cez Rázusovu ulicu. Na Rázusovej ulici je v súčasnosti vyznačený cyklokoridor, ktorý vedie zvyčajnou trasou, ktorou sa cyklisti pohybovali doteraz.

„Upozorňujeme, že toto riešenie na Rázusovej ulici je len dočasné, pretože pri súčasnom šírkovom usporiadaní ulice sa tam samostatný cyklopruh nezmestí. Nejde teda o tú cyklotrasu, za ktorú hlasovali občania. Plánovaná cyklotrasa v dĺžke niekoľkých kilometrov od Námestia SNP do Kubrej a Opatovej, ktorá by mala viesť aj Rázusovou ulicou, bude vybudovaná po získaní prostriedkov z fondov EÚ,“ informovalo mesto Trenčín.


10 zdieľaní

Dopravný servis
Zamarovce
Stacionárny radar
21:11
Drietoma
Policajná hliadka
20:18
Trenčianska Teplá
Prekážka na ceste
18:13
Bratislavská
Policajná hliadka
17:12
Trenčianska Teplá
Kolóna
16:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina