Hľadáme posily: Redaktor / Editor

19 júl 2018 - 12:23
Lucia Kvasňovská

Cyklotrasa vedúca cez parkovisko na Mládežníckej ulici v Trenčíne je už riadne vyznačená

Foto: Cyklotrasa vedúca cez parkovisko na Mládežníckej ulici v Trenčíne je už riadne vyznačená
Foto: Mesto Trenčín
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Medzi parkovacími miestami a chodníkom na parkovisku na Mládežníckej ulici v Trenčíne zostalo po rekonštrukcii voľné miesto. Dnes už tadiaľ vedie riadne vyznačená cyklotrasa.

Cyklisti sa tak môžu pokojne napojiť na cyklotrasu, ktorá vedie podchodom pod Hasičskou ulicou do centra alebo môžu pokračovať po trase vedľa bývalej trate ďalej na hrádzu do Zámostia, prípadne na Sihoť cez Rázusovu ulicu.

Po získaní prostriedkov z Eurofondov mesto vybuduje cyklotrasu, za ktorú hlasovali aj občania a ktorá povedie od Námestia SNP do Kubrej a Opatovej. Viesť by mala aj cez Rázusovu ulicu. Na Rázusovej ulici je v súčasnosti vyznačený cyklokoridor, ktorý vedie zvyčajnou trasou, ktorou sa cyklisti pohybovali doteraz.

„Upozorňujeme, že toto riešenie na Rázusovej ulici je len dočasné, pretože pri súčasnom šírkovom usporiadaní ulice sa tam samostatný cyklopruh nezmestí. Nejde teda o tú cyklotrasu, za ktorú hlasovali občania. Plánovaná cyklotrasa v dĺžke niekoľkých kilometrov od Námestia SNP do Kubrej a Opatovej, ktorá by mala viesť aj Rázusovou ulicou, bude vybudovaná po získaní prostriedkov z fondov EÚ,“ informovalo mesto Trenčín.

Dopravný servis
Obrancov mieru
Policajná hliadka
16:16
Obrancov mieru
Policajná hliadka
15:16
Kostolná-Záriečie
Kolóna
14:16
Drietoma
Policajná hliadka
14:15
Kostolná-Záriečie
Práca na ceste
11:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.