17 júl 2018 - 15:37

Do finále populárnej ankety Strom roka 2018 sa prebojovala aj 110-ročná jabloň z obce Svinná

Foto: Do finále populárnej ankety Strom roka 2018 sa prebojovala aj 110-ročná jabloň z obce Svinná
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Aj Trenčiansky kraj má svoje zastúpenie v úspešnej ankete Strom roka. Do 16. ročníka celoslovenskej ankety sa úspešne dostala jedinečná 110-ročná jabloň z obce Svinná.

ďalší ročník čoraz obľúbenejšej ankety otvoril festival Pohoda. Vyhlasovateľom súťaže je Nadácia Ekopolis, ktorá sa aj takýmto spôsobom snaží upozorniť na staré, vzácne i ohrozené stromy a nepriamo motivovať ľudí, aby sa o okolité životné prostredie začali zaujímať o niečo viac.

Do konca apríla mohla verejnosť prihlasovať do ankety svojich favoritov a v máji z nich odborná porota vybrala 12 finalistov. Do finále sa tak prebojovala aj jabloň domáca zo Svinnej (okres Trenčín).

Druhý najmladší finalista aktuálneho ročníka je v obci Svinná jediným svojho druhu, a to nielen svojím vekom či vzrastom, ale i vitalitou a hlavne chutnými trvácnymi plodmi. 

Odovzdať jej svoj hlas môžete formou hlasovacieho lístka, na webovej stránke ekopolis.sk, prostredníctvom SMS alebo sociálnej siete Facebook v albume fotografií Anketa Strom roka 2018

Viac informácií o spôsobe hlasovania a forme SMS hlasovania nájdete TU.

Do konca septembra bude 110-ročná jabloň domáca s výškou 9,5 m a obvodom 225 cm bojovať o hlasy verejnosti. V októbri sa dozvieme, ktorý z 12 finalistov postúpi zo Slovenska do celoeurópskej ankety Európsky strom roka 2018. Okrem postupu dostane víťazný strom aj odmenu v podobe dendrologického posudku od ISA Slovensko (International Society of Arboriculture) a finančný príspevok vo výške 300 eur.


0 zdieľaní
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Dopravný servis
Opatovská
Prekážka na ceste
22:16
Bratislavská
Jama na ceste
19:16
Kostolná-Záriečie
Jama na ceste
18:12
Nemšová
Prekážka na ceste
17:18
Drietoma
Stacionárny radar
17:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina