05 jún 2018 - 11:43

V Bánovciach nad Bebravou zadržali 81 kg tabaku a 23 700 cigariet, únik na dani presahuje 7 000 eur

Foto: V Bánovciach nad Bebravou zadržali 81 kg tabaku a 23 700 cigariet, únik na dani presahuje 7 000 eur
Galéria: 6 fotiek
Foto: Finančná správa SR

V Bánovciach nad Bebravou zaistili colníci 81 kg tabaku a 23 700 ks cigariet. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predbežne vyčíslili na 7 450,56 eur.

Neoznačené cigarety a tabak si zadovážili dvaja muži z Bánoviec, ktorí ich nie len skladovali vo vlastných alebo prenajatých priestoroch, ale ich aj predávali vo svojich trafikách.

Počas prehliadky vo viacerých nehnuteľnostiach a trafikách, ktoré patria týmto dvom mužom, našli colníci viacero balení tabaku bez označenia, ale aj s označením Marco Polo, či Koloseum. Medzi tabakovými výrobkami našli viacero cigariet zn. Marlboro a Pall Mall Viceroy.

„Colníci urobili prehliadky v rodinných domoch, polyfunkčnom dome a v trafikách vo vlastníctve týchto osôb. Pri kontrole našli neoznačené tabakové výrobky, konkrétne tabak v plastových spotrebiteľských baleniach bez označenia a s označením Marco Polo, Koloseum a cigarety zn. Marlboro a Pall Mall Viceroy. Objavili tiež stolovú váhu na váženie neoznačených spotrebiteľských balení a prázdne plastové vrecká na balenie spotrebiteľských balení tabaku s červenou potlačou Marco Polo,“ informovala Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančnej správy.

Rodičia jedného z mužov sa pokúsili neoznačené tabakové výrobky, ktoré muži ukrývali v sledovanom objekte v Bánovciach nad Bebravou, skryť na streche priľahlej garáže rodinného domu. Colníci však skrýšu objavili a výrobky zadržali.

Finančný únik na spotrebnej dani z neoznačených tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na 7 450,56 eur. Dvojici hrozí podľa Trestného zákona trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

8 zdieľaní

Dopravný servis
Obrancov mieru
Prekážka na ceste
16:17
Kostolná-Záriečie
Policajná hliadka
15:18
Melčice-Lieskové
Práca na ceste
13:18
Trenčianska Teplá
Policajná hliadka
10:14
Chocholná-Velčice
Policajná hliadka
23:16
Zobraziť aktuálne hlásenia