23 máj 2018 - 15:13

V CSS Nádej v Dolnom Lieskove opäť otvorili dvere verejnosti, návštevníkom ukázali ako to tu funguje

Foto: V CSS Nádej v Dolnom Lieskove opäť otvorili dvere verejnosti, návštevníkom ukázali ako to tu funguje
Foto: CSS – NÁDEJ v Dolnom Lieskove

Dvere Centra sociálnych služieb CSS Nádej v Dolnom Lieskove sa tento mesiac už po 4. raz otvorili verejnosti. Na tohtoročný Deň otvorených dverí zavítalo množstvo návštevníkov, ktorých potešil nie len kultúrny program, ale aj ukážky toho, ako to v centre funguje.

Zamestnanci centra tak umožnili návštevníkom nahliadnuť do života a aktivít svojich klientov. Rovnako im priblížili svoju náročnú prácu. Podujatie vytvorilo tiež priestor pre budovanie a utužovanie priateľských a tiež rodinných vzťahov.

Klienti CSS Nádej sa predstavili účastníkom v kultúrnom programe s názvom Nemám auto, nemám motorku. Návštevníci Dňa otvorených dverí mohli počas dňa sledovať ukážku canisterapie so špeciálne vycvičenými psíkmi a tiež rôzne tvorivé a kreatívne druhy terapií.

„Pre návštevníkov sme okrem kultúrneho programu pripravili ukážky canisterapie, pre tých menších zas rôzne súťaže či možnosť previezť sa na koňoch. Počas celého dňa boli otvorené aj dielne pracovných terapií ako napríklad keramická, sviečková a tvorivá, kde jednotliví pracovníci priblížili záujemcom fungovanie dielne či spôsob výroby výrobkov,“ povedal riaditeľ CSS – NÁDEJ František Martaus. 

Trenčiansky samosprávny kraj zastupovali na podujatí vedúca Oddelenia zdravotníctva a humánnej farmácie Elena Štefíková, Elena Nekorancová poverená riadením Oddelenia sociálnej pomoci, zamestnankyne Oddelenia sociálnej pomoci Martina Filová a Michaela Bierovská. Okrem nich sa dňa otvorených dverí zúčastnili aj poslanci Zastupiteľstva TSK Karol Janas a František Matušík či zástupcovia a klienti viacerých zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.  0 zdieľaní
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Dopravný servis
Karpatská
Stacionárny radar
07:14
Kostolná-Záriečie
Práca na ceste
07:13
Chocholná-Velčice
Práca na ceste
07:12
Bratislavská
Policajná hliadka
07:10
Nemšová
Prekážka na ceste
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina