25 apríl 2018 - 14:09

V mestskej časti Stred pribúdajú parkovacie miesta, na Cintorínskej a Strojárenskej jazdite opatrne

Foto: V mestskej časti Stred pribúdajú parkovacie miesta, na Cintorínskej a Strojárenskej jazdite opatrne
Foto: Mesto Trenčín

Mesto Trenčín v posledných dňoch informovalo o výstavbe nových parkovacích miest na sídlisku Juh, ktorá by mala situáciu na preplnených uliciach zlepšiť. Dnes mesto informovalo o začiatku výstavby parkovacích miest aj v mestskej časti Stred.

Na Cintorínskej ulici pri križovatke so Soblahovskou sa už práce začali. V budúcom týždni sa začne výstavba aj na Strojárenskej ulici pri materskej škole. Celkovo by malo v tejto časti mesta vzniknúť ďalších 19 miest na parkovanie.

Na Cintorínskej ulici pribudne 13 nových kolmých parkovacích miest. Priestor na ich vytvorenie vznikol aj čiastočným záberom trávnika. Chodník pre chodcov bude posunutý za parkovisko. Aktuálne dopravné obmedzenia sú vyznačené prenosným dopravným značením. V mieste výstavby je počas prác zúžená vozovka, preto treba jazdiť opatrne.

Nové parkoviská na Strojárenskej ulici pribudnú pri oplotení areálu materskej školy oproti už existujúcim miestam. 6 parkovacích miest tak vytvoria na komunikácii ústiacej do areálu ZŠ na Bezručovej ulici.

Mesto upozorňuje predovšetkým vodičov, že v súvislosti s prácami bude otočená jednosmerka na Strojárenskej ulici. Smer premávky a vjazd do ulice bude od križovatky so Soblahovskou s výjazdom na Inoveckú ulicu. K tejto zmene dôjde ešte v tomto týždni.


0 zdieľaní
Zdroj: Mesto Trenčín

Dopravný servis
Trenčianska Teplá
Práca na ceste
08:17
Gen. M. R. Štefánika
Práca na ceste
08:17
Gen. M. R. Štefánika
Iné nebezpečenstvo
08:17
Gen. M. R. Štefánika
Policajná hliadka
08:13
Karpatská
Stacionárny radar
07:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina