13 jún 2015 - 13:12

Trenčiansky kraj chce pomôcť pri dobudovaní obchvatu Prievidze

Foto: Trenčiansky kraj chce pomôcť pri dobudovaní obchvatu Prievidze
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Pracovných miest na hornej Nitre je stále málo. Informácia o príchode nemeckej spoločnosť Brose do priemyselného parku v Prievidzi preto potešila nielen okolité samosprávy a obyvateľov, ale aj trenčiansku župu. Podľa nového investora by už v lete budúceho roka malo vzniknúť 600 pracovných miest.

Trenčiansky župan Jaroslav Baška deklaroval novému investorovi pomoc v podobe zabezpečenia dopravy zamestnancov do priemyselného parku, ako i ponuky kvalifikovaných zamestnancov zo stredných odborných škôl z kraja. Vo svojej snahe o vytvorenie kvalitných podmienok pre investorov pokračuje. 

Pracovné rokovanie k téme vybudovania „Obchvatu mesta Prievidze“ sa konalo z iniciatívy trenčianskeho župana na pôde Úradu TSK v pondelok 8. júna 2015. Pozvanie prijali okrem iných, generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera, primátor mesta Bojnice František Tám a vedúci kancelárie primátorky mesta Prievidza Alojz Vlčko.

Trenčiansky župan Jaroslav Baška sa podujal na „rozlúsknutie“ niekoľkoročných diskusii mesta Prievidze a mesta Bojnice o tom, akú bude mať obchvat podobu a stal sa sprostredkovateľom medzi mestom Bojnice, Prievidza a Slovenskou správou ciest. Podarilo sa mu spojiť všetky zúčastnené strany, ktoré privítali iniciatívu kraja a za spoločným okrúhlym stolom strávili niekoľkohodinovú diskusiu.

Výsledkom rokovania je dohoda, že prvá etapa obchvatu sa bude realizovať tak, ako je naprojektovaná a TSK spoločne s mestom Bojnice a Prievidza požiadajú listom Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky aby do návrhu štátneho rozpočtu na roky 2016 - 2018 zapracovalo pre Slovenskú správu ciest fin. prostriedky vo výške 9,6 mil. EUR na výstavbu I. etapy Obchvatu Prievidze - cesty I/64. Všetky strany deklarovali, že výstavba I. etapy výrazne pomôže investorom, ktorí sa nachádzajú v priemyselnom parku a odľahčí tak hlavne nákladnú dopravu cez Prievidzu a Bojnice.

Miesto: -
Dátum: 13.06.2015


Dopravný servis
Trenčianska Turná
Kolóna
22:18
Trenčianska Teplá
Policajná hliadka
22:14
Drietoma
Prekážka na ceste
21:18
Drietoma
Prekážka na ceste
21:16
Drietoma
Práca na ceste
21:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.