22 marec 2018 - 11:46

V Trenčíne rastie nové námestie - Námestie študentov, hotové by malo byť už v polovici mája

Foto: V Trenčíne rastie nové námestie - Námestie študentov, hotové by malo byť už v polovici mája
Foto: Mesto Trenčín

Na rohu Gymnázia Ľ. Štúra sa už v polovici marca začali búracie práce na tehlovom plote. Investičná akcia za takmer 28 600 eur by mala byť ukončená do polovice mája. Výsledkom bude Námestie študentov - priestor s novým posedením a zeleňou. Slúžiť bude predovšetkým ľuďom čakajúcim na autobusové spoje a študentom.

„Autormi myšlienky a pôvodného návrhu sú architekti Július Bruna a Radovan Zelík. Návrh vznikol v rámci projektu Mestské zásahy Trenčín v roku 2013. Podľa hlavného architekta Martina Beďatša bol jednoznačne najlepší zo všetkých návrhov mestských zásahov,“ informuje mesto Trenčín.  

Ďalším cieľom projektu je skrášlenie priestoru medzi Rozmarínovou ulicou a Ulicou 1. mája. Námestie študentov bude vydláždené, s doplnenou kvitnúcou i nekvitnúcou zeleňou a mobiliárom.

„Otvorí sa priehľad na kostol Notre Dame, vznikne primeraná oddychová plocha k jednej z najfrekventovanejších zastávok, s možnosťou na posedenie a zakúpenie si občerstvenia v existujúcom stánku. Celkovo sa tento, pomerne často využívaný priestor nadýchne. Na konci Ulice 1. mája býva umiestnená terasa priľahlého podniku. Túto terasu námestie opticky aj funkčne prepojí so zastávkami MHD,“ hovorí M. Beďatš. Pozitívom bude teda aj zlepšenie prepojenia mestských komunikácií.

50 zdieľaní
Zdroj: Mesto Trenčín

Dopravný servis
Trenčianska Teplá
Iné nebezpečenstvo
21:17
Kostolná-Záriečie
Policajná hliadka
20:11
Melčice-Lieskové
Prekážka na ceste
19:15
Bratislavská
Policajná hliadka
18:12
Bratislavská
Policajná hliadka
17:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina