19 apríl 2015 - 13:55

Začalo sa s rekonštrukciou urgentu v Nemocnici v Považskej Bystrici

V Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici Nemocnica s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici, v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, od 15. apríla realizuje rekonštrukciu a reprofiláciu stavebnej časti urgentného príjmu, s predpokladaným ukončením prác do konca júna 2015.  Napĺňa sa tak postupne aj snaha zriaďovateľa o zvyšovanie kvality poskytovaných služieb v zdravotníctve.

Nemocnica žiada všetkých pacientov o trpezlivosť

Ako NsP Považská Bystrica" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Považská Bystrica uvádza aj na svoje stránke www.nemocnicapb.sk, v súvislosti s rekonštrukčnými prácami bude čiastočne obmedzená priechodnosť niektorých miest v rámci areálu NsP PB.  Všetko je však riadne označené orientačnými tabuľami a chod jednotlivých pracovísk zatiaľ nie je obmedzený.

V súčasnej dobe sú najväčšími zmenami uzavretie hlavného vchodu do starej časti nemocnice (vstup od bankomatov), pričom pacienti využívajú vstup od hlavnej vrátnice. Zmena nastala v príjme a podateľni, ktoré sú presťahované oproti úrazovej ambulancii. NsP Považská Bystrica vytvára dokumentáciu z priebehu rekonštrukcie, ktorú bude priebežne zverejňovať na svojej internetovej stránke.

Financovanie rekonštrukcie

Financovanie rekonštrukcie urgentného príjmu v Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica je viac zdrojové. Uznesením vlády koncom roka 2013 bolo schválených 150 tis. € na dobudovanie a prístrojové vybavenie urgentného príjmu a v rozpočte TSK pre rok 2015 bolo na rekonštrukciu schválených 200 tis. €. Predpokladané celkové náklady na rekonštrukciu a reprofiláciu stavebnej časti urgentného príjmu sú približne 300 tis.

Miesto: -
Dátum: 19.04.2015
0 zdieľaní

Dopravný servis
Trenčianska Teplá
Jama na ceste
18:16
Štefana Straku
Policajná hliadka
17:16
Trenčianska Teplá
Jama na ceste
17:14
Drietoma
Policajná hliadka
17:13
Gen. M. R. Štefánika
Kolóna
16:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.