20 december 2017 - 14:53

Tento školský rok sa do duálneho systému vzdelávania žiakov zapojilo až 20 škôl a 68 firiem v TSK

Foto: Tento školský rok sa do duálneho systému vzdelávania žiakov zapojilo až 20 škôl a 68 firiem v TSK
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

Cieľom podpory duálneho systému vzdelávania je znížiť nezamestnanosť absolventov, priblížiť študentov požiadavkám trhu práce a pomôcť firmám vyriešiť problém nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily. Trenčiansky samosprávny kraj sa do podpory duálneho systému zapája spoločne s Ministerstvom školstva, práce, sociálnych vecí a rodiny SR. 

„Prvou školou, na ktorej pilotný ročník systému duálneho vzdelávania v Trenčianskom kraji odštartoval, bola ešte v roku 2014 Stredná priemyselná škola v Novom Meste nad Váhom. Počet žiakov, ako aj samotných zamestnávateľov zapojených v systéme duálneho vzdelávania v Trenčianskom samosprávnom kraji sa každoročne zvyšuje,“ uvádza TSK.  


V prvom roku sa do duálneho systému vzdelávania zapojilo 99 žiakov, 5 stredných škôl a 11 zamestnávateľov v Trenčianskom kraji. V školskom roku 2016/2017 bolo v systéme zapojených až 303 žiakov, 12 stredných škôl a 36 zamestnávateľov. Keďže sa čísla stále zvyšujú, v tomto roku pribudlo do zoznamu zvyšných 8 škôl. 

Celkovo sa tak do duálneho systému vzdelávania zapája v Trnavskej župe až 20 stredných odborných škôl a 68 firiem. 

„Žiaci, ktorí sa rozhodnú pre vstup do systému duálneho vzdelávania, majú po skončení štúdia výrazne vyššie šance profesijne sa uplatniť priamo vo firme, kde počas štúdia pracovali, alebo v inej firme podobného zamerania vo svojom regióne,“ dodáva Trenčiansky samosprávny kraj. 


0 zdieľaní
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Dopravný servis
Karpatská
Stacionárny radar
07:14
Kostolná-Záriečie
Práca na ceste
07:13
Chocholná-Velčice
Práca na ceste
07:12
Bratislavská
Policajná hliadka
07:10
Nemšová
Prekážka na ceste
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina