12 december 2017 - 13:17

Trenčianske dni robotiky boli v tomto roku veľmi populárne, predviedlo sa až 131 robotov

Foto: Trenčianske dni robotiky boli v tomto roku veľmi populárne, predviedlo sa až 131 robotov
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj

„Trenčiansky robotický deň je medzinárodnou súťažnou prehliadkou robotov, ktorú už niekoľko rokov organizuje Stredná odborná škola Pod Sokolicami 14 Trenčín. Tento rok sa súťaž z trenčianskeho výstaviska presunula do priestorov školy a predstavilo sa na nej o 40 robotov viac ako v poslednom ročníku,“ uvádza Trenčiansky samosprávny kraj.

Prostredníctvom Adventného kalendára nám kraj pripomenul túto zaujímavú udalosť. V roku 2017 sa uskutočnil už 12. ročník Trenčianskych robotických dní. Po prvý raz v súťaži súperili roboti žiakov základných a stredných škôl v oddelených kategóriách: Follower Easz, Follower Hards a v kategórii Do It. 

Spoločnou kategóriou pre žiakov základných a stredných škôl bola kategória Free Style, do ktorej sa prihlásilo v tomto roku až 27 súťažiacich. Nárast prihlásených signalizuje, že podujatie je populárnejšie a obľúbenejšie každým rokom. 

Na súťaži malo svoje zastúpenie 41 základných a stredných škôl, jedna škola z Maďarska a jedna z Nemecka, ktoré spolu predstavili 131 robotov. 

Cieľom Trenčianskeho robotického dňa je spopularizovanie vedy a techniky medzi mladými ľuďmi v Trenčianskom kraji. 


0 zdieľaní
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Dopravný servis
Nemšová
Prekážka na ceste
21:12
Chocholná-Velčice
Kolóna
20:18
Drietoma
Iné nebezpečenstvo
20:14
Kostolná-Záriečie
Práca na ceste
19:18
Nemšová
Dopravná nehoda
19:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina