30 november 2017 - 11:54
Lucia Kvasňovská

Trenčiansky kraj dokončuje úpravy ďalších priechodov pre chodcov, chce zvýšiť bezpečnosť na cestách

Foto: Trenčiansky kraj dokončuje úpravy ďalších priechodov pre chodcov, chce zvýšiť bezpečnosť na cestách
Foto: Trenčiansky samosprávny kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Trenčiansky samosprávny kraj aj v roku 2017 pokračoval vo zvyšovaní bezpečnosti na priechodoch pre chodcov na cestách II. a III. triedy. 

V tomto roku župa vykonala rozsiahlejšie úpravy priechodov pre chodcov. V súčasnosti  sú úpravy zrealizované na 14 priechodoch a na ďalších 4 sa  práce pomaly ukončijú. Medzi prvé  priechody pre chodcov, na ktorých bola zvýšená bezpečnosť, patria priechody v Zamarovciach, Čachticiach, Častkovciach a Lednických Rovniach.

„Na všetkých upravovaných priechodoch je vybudované osvetlenie priechodu, obnova vodorovného dopravného značenia, výmena zvislého dopravného značenia za nové na retroreflexnom podklade pre lepšiu viditeľnosť vo večerných hodinách. V Nitrianskom Rudne je osvetlenie priechodu zvýraznené aj reflexnými gombíkmi, osadenými priamo do vozovky na zvýšenie bezpečnosti chodcov,“ uviedol riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš. 

V minulom roku boli úpravy zamerané na zvýšenie bezpečnosti. V tomto roku vša ide o komplexnejšie riešenie, ktoré si vyžadovalo vypracovanie projektovej dokumentácie. Konkrétne priechody, ktoré bolo potrebné opraviť boli vybrané na základe fyzickej obhliadky. 

Okrem spomínaných obcí sa úprav tento rok dočkali aj priechody v Nitrianskom Rudne, Trenčianskych Tepliciach, Rybanoch, Hrabovke, Myjave a Trenčianskych Stankovciach. Celková hodnota úprav dosiahne na takmer 150 tis. eur bez DPH.Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj


Dopravný servis
Drietoma
Prekážka na ceste
23:15
Trenčianska Turná
Práca na ceste
23:12
Drietoma
Práca na ceste
23:10
Drietoma
Prekážka na ceste
22:18
Chocholná-Velčice
Prekážka na ceste
22:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.