16 november 2017 - 15:35

Vodič nákladiaku jazdil s 3,6 promile, našťastie si ho všimli policajti, ktorí ho zadržali

Foto: Vodič nákladiaku jazdil s 3,6 promile, našťastie si ho všimli policajti, ktorí ho zadržali
Foto: KR PZ Trenčín

V utorok 14. novembra o 14:35 hod. si novomestskí dopravní policajti pri cestnej kontrole v obci Podhradie" onclick="ga('send', 'event', 'lokality', 'prispevky');">Zemianske Podhradie smerom na obec Nová Bošáca (okres Nové mesto nad Váhom) všimli vodiča nákladného vozidla, ktorý jazdil bez predpísaného osvetlenia. Preto ho predpísaným spôsobom zastavili a skontrolovali.

„45-ročného Vladimíra z okresu Nové Mesto nad Váhom" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Nové Mesto nad Váhom na vozidle Kia K 2700 pri cestnej kontrole vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a taktiež ho podrobili dychovej skúške. Policajti takmer neverili vlastným očiam, keď im alkotest ukázal hodnotu 1,74 mg/l, čo predstavuje 3,63 promile alkoholu v dychu,“ uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Policajti Vladimíra následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a po vytriezvení ho neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.
4 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Trenčín

Dopravný servis
Trenčianska Teplá
Jama na ceste
18:12
Trenčianska Turná
Prekážka na ceste
17:12
Trenčianska Teplá
Jama na ceste
16:10
Kostolná-Záriečie
Stacionárny radar
14:15
Chocholná-Velčice
Stacionárny radar
14:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.