Na konci apríla otvoria sezónu aj rybári z Nitrianskeho Pravna. Chýbať nebude súťaž ani občerstvenie


Foto: Na konci apríla otvoria sezónu aj rybári z Nitrianskeho Pravna. Chýbať nebude súťaž ani občerstvenie Foto: pixabay.com

V mesiaci apríl organizuje viacero zoskupení otvorenie sezóny - turisti, motorkári, poľovníci. Výnimkou nie sú ani rybári. Všetci vášniví experti aj začiatočníci v rybárčení sa tak môžu zúčastniť spoločného rybárčenia sprevádzaného súťažami a občerstvením. Informovala o tom obec Nitrianske Pravno na svojej stránke.

Občianske združenie Bôrik vás v nedeľu 30. apríla 2023 pozýva na otvorenie rybárskej sezóny na rybníku Bôrik 2,“ uviedla obec. 

Harmonogram je nasledovný:

  • zraz od 9:00 hod.,
  • slávnostné zahájenie so vztýčením zástavy a spievaním hymny o 11:00 hod.,
  • rodinné preteky od 11:30 hod. do 14:00 hod.,
  • pasovanie nových členov do Občianskeho združenia Bôrik a vyhlásenie pretekov o 14:30 hod.V rámci ďalšieho programu sa rybári môžu tešiť na rodinné preteky v love rýb udicou, utužovanie vzájomných vzťahov a ochutnávku prinesených vín a destilátov. K občerstveniu môže prispieť každý zúčastnený a taktiež sa bude podávať guláš, údené ryby, halászlé či koláče, ktoré každý môže doniesť.

V prípade rodinných pretekov bude platiť pravidlo jednej udice na jeden preukaz a rybu bude musieť zdolať člen rodiny. Ak niekto uloví pstruha dúhového, bude si ho musieť ponechať do počtu maximálne štyroch kusov. Tie sa však do celkového počtu ulovených päť kusov rýb nebudú počítať.

Hodnotiť sa budú všetky ušľachtilé ryby a za každý centimeter ryby dostane rodina jeden bod. Súťažiť môžu rodiny v kategóriách najdlhší úlovok, najväčší počet rýb a najviac bodov.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu