Furmani z celého Slovenska sa 13.mája zídu v Handlovej. Zmerajú si tam sily v tradičných disciplínach


Foto: Furmani z celého Slovenska sa 13.mája zídu v Handlovej. Zmerajú si tam sily v tradičných disciplínach Foto: Mesto Handlová

Mesto Handlová na svojich stránkach informovalo o blížiacom sa podujatí. To sa na ihrisku pri letisku v mestskej časti Morovno  koná už od roku 2004. „Sedemnásty ročník furmanských pretekov Morovnianska podkova sa uskutoční 13. mája 2023 od 9.00 hodine na ihrisku pri letisku v mestskej časti Morovno pri Handlovej,“ upresnilo mesto s tým, že furmani budú súťažiť v troch tradičných disciplínach: furmanský slalom, práca s drevom a ťažký ťah.


Ako mesto uviedlo, súťaž Morovnianska podkova sa koná od roku 2004. V roku 2009 sa mesto Handlová rozhodlo prevziať organizačné zabezpečenie pretekov na seba a svoje organizácie. „Okrem mesta Handlová súťaž spoluorganizuje Centrum voľného času, Miestne osvetové stredisko Morovno, furmani handlovskej doliny, Zväz chovateľov koní Slovenska a ďalší dobrovoľníci,“ doplnila hornonitrianska samospráva.

Minuloročné podujatie navštívilo približne 1 500 divákov a publikum tlieskalo desiatim furmanom z celého Slovenska. Hovorkyňa mesta Jana Paulínyová doplnila, že organizátori veria,  že aj tento rok to bude pre všetkých divákov zaujímavý zážitok. „Vzhľadom na zvýšené náklady bude tento rok dobrovoľné vstupné jedno euro. Výťažok zo vstupného pôjde na samotnú organizáciu podujatia a vykrytie zvýšených nákladov, aby ostal zachovaná kvalita podujatia, ktoré má obľubu u návštevníkov aj furmanov,“ uviedla na záver J. Paulínyová.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu