Peter Kuric z Handlovej nemá v boulderingu na Slovensku konkurenciu. Už druhýkrát sa stal majstrom Slovenska


Foto: Peter Kuric z Handlovej nemá v boulderingu na Slovensku konkurenciu. Už druhýkrát sa stal majstrom Slovenska Foto: FB/SHS JAMES

Ako informoval Slovenský horolezecký spolok James na svojich stránkach, sobotné Majstrovstvá Slovenska v boulderi v kategórii dospelých a mládeže vo Zvolene sú už minulosťou.Preteky sa uskutočnili na stále ešte novotou voňajúcej Brutalke Zvolen vo vynikajúcej diváckej atmosfére, s výbornými bouldrami i výkonmi pretekárov,“ uviedol horolezecký spolok.

V športovom lezení medzi mužmi aj tento rok kraľoval Handlovčan. Tomu sa podarilo obhájiť minuloročný titul. „Peter Kuric - lezec obsadil 1.miesto a stal sa majstrom Slovenskej republiky. Pretekov sa zúčastnil aj Peťo Tončko, ktorý obsadil tiež 1.miesto v kategórii,“  Informovalo mesto Handlová na svojich stránkach a zároveň obom zablahoželalo k dosiahnutým výsledkom.

Bouldering je druh lezenia bez použitia lana na malých skalných blokoch, nízkych skalách alebo umelej stene, kde sa lezie iba niekoľko metrov nad zemou. Jeho názov je pochádza z anglického slove „boulder“. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu