Trenčín je momentálne najstráženejším mestom na Slovensku. V uliciach sú desiatky policajtov aj vojakov


Foto: Trenčín je momentálne najstráženejším mestom na Slovensku. V uliciach sú desiatky policajtov aj vojakov
Galéria: 9 fotiek
Foto: FB/Polícia SR-Trenčiansky kraj

Do Trenčína dnes smerovali vládne limuzíny nielen zo Slovenska, ale aj od našich susedov z Čiech. Perla Považia po 11. rokoch opäť hostí spoločné zasadnutie slovenskej a českej vlády za účasti predsedov vlád. Na bezpečnosť počas konania tohto podujatia dohliadajú v meste desiatky policajtov a vojakov.Polícia v súvislosti s touto udalosťou vykonala potrebné bezpečnostné opatrenia za účelom zabezpečenia ochrany verejného poriadku v okolí miest priebehu akcie,“ informovali trenčianski policajti na svojej stránke.

Ako polícia ďalej doplnila, v meste Trenčín budú počas zasadnutia vlád aj dopravné obmedzenia. „Žiadame motoristickú verejnosť o rešpektovanie pokynov polície, vzájomnú ohľaduplnosť, sledovanie situácie v cestnej premávke a dočasného dopravného značenia,“ uzavrela polícia.

Hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová zároveň informovala, že v pondelok bude uzavretá Mestská veža i námestie, chodníky ale zostanú priechodné. „Upozorňujeme domácich obyvateľov i návštevníkov mesta, že pre slávnostný uvítací ceremoniál a rokovanie vlád Slovenskej republiky a Českej republiky bude Mierové námestie  uzavreté,“ pokračovala E. Ságová s tým, že peší prejdú po chodníkoch, ktoré budú od ostatného priestoru oddelené zábranami. Mesto cyklistom odporúča na prejazd centrom využiť Palackého ulicu.

Zatvorená bude aj Mestská veža, Kultúrno informačné centrum však funguje v bežnom režime. „KIC, ktoré sa pre  rekonštrukciu dočasne nachádza v kancelárii pred vstupom do Mestskej veže, však môžete využiť, a to v čase otváracích hodín, teda od 8.00 do 15.30 h.,“ doplnila E. Ságová.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu