• 14. september 2025 o 22:55

VIDEO: V Ilave niekto nechal na benzínke trasúceho sa psíka v krabici s nápisom Pomôž mi, roztopil srdcia desiatok ľudí

Na benzínke v Ilave našla žena pohodeného psíka v krabici, hľadá nový domov

Foto: VIDEO: V Ilave niekto nechal na benzínke trasúceho sa psíka v krabici s nápisom Pomôž mi, roztopil srdcia desiatok ľudí
Foto: Facebook/Trenčiansky Útulok

Silný príbeh z Ilavy pobúril aj dojal miestnych obyvateľov. Na jednej z čerpacích staníc bol nájdený malý psík, ktorého niekto nechal v kartónovej krabici. Na nej bol napísaný odkaz „Pomôž mi“. Vedľa krabice bol položený papierový pohár s trochou vody.

Psík bol podľa svedkov vystrašený, triasol sa a v krabici sa krčil do klbka. Žena, ktorá išla tankovať a ktorá ho našla, to okamžite oznámila Trenčianskemu útulku. Pracovníčka útulku sa za psíkom ešte v ten deň vybrala a situáciu zdokumentovala na videu, ktoré sa neskôr dostalo aj do miestnej skupiny I Love Ilava.


Mnohí ľudia sa ihneď pýtali, prečo personál benzínky nezasiahol, keď tam sú kamery, ktoré by mohli situáciu zachytiť. Trenčiansky útulok v reakcii na incident potvrdil, že psík je už v bezpečí, no kriticky sa vyjadril k prístupu obsluhy benzínky„Áno, kamery tam sú, ale stretli sme sa s veľkou neochotou personálu. Podchladenú a starú fenočku nechali vonku v zime, ani ju nevzali dnu. Pracovníčka nám iba spoza pultu ukázala prstom, kde je krabica, sama sa jej ani nedotkla. Tvrdila, že nemá čas – pritom sa venovala mobilu. O ľudskosti a empatii tu naozaj nemožno hovoriť. Našťastie bola pri tom jedna pani, ktorá tankovala a okamžite nám zavolala. Inak by sa maličká možno pomoci ani nedočkala,“ uviedol útulok na sociálnej sieti.

Vlna emócií aj ponúk na adopciu

Video okamžite vyvolalo obrovskú vlnu reakcií. Ľudia sa v komentároch nevedeli zmieriť s tým, že niekto dokázal zviera takto opustiť. „Chúďatko, aký je krásny. Niektorí ľudia sú neskutočne zlí,“ napísala Miriam. „To čo bolo za človeka? Jeho by som dala do tej škatule. Až mi je do plaču,“ reagovala Blažena. „Fuj hnus, kto toto dokáže…čo sme to za ľudia,“ pridala sa Slávka. „Hrozné, ľudia sú bezcitní, ako môže niekto len tak vyhodiť živého tvora? Toto nepochopím nikdy,“ uzavrela Marta.


Na druhej strane mnohí ocenili, že psíka niekto aspoň nechal na mieste, kde si ho mohli všimnúť ľudia. „Ale aspoň že ho dal tam, kde sú ľudia, a nie ku Váhu alebo kanálu, kde by si ho málokto všimol,“ poznamenal Denis.

O psíka prejavili desiatky ľudí obrovský záujem. Podľa komentárov fenka už čaká na nového majiteľa.Už sú na ňu šestnásti predo mnou, čiže načo by som tam išla. Ale keby som o nej vedela skôr, už by bola doma,“ napísala Erika. Nájdená fenka teraz dostáva potrebnú starostlivosť a pravdepodobne ju už čoskoro čaká nový domov plný lásky.

Minútky zo Slovenska