V trenčianskej nemocnici otvorili podpornú skupinu pre ženy so zhubným ochorením prsníka


Foto: V trenčianskej nemocnici otvorili podpornú skupinu pre ženy so zhubným ochorením prsníka Foto: pixabay.com

Od utorka 7. marca 2023 otvorila Fakultná nemocnica v Trenčíne v spolupráci Onkologickej a Gynekologicko-pôrodníckej kliniky podpornú skupinu, ktorá je určená ženám s diagnostikovaným zhubným ochorením prsníka. Trenčianska nemocnica o tom informovala vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Pri liečbe nádorových ochorení je dôležité, aby pacient mohol sústrediť svoje sily na boj s chorobou. Súčasne život s chorobou prináša mnohé dovtedy nepoznané situácie, ktoré je potrebné riešiť. Práve v tomto Vám môže byť podporná skupina nápomocná. Stretávajú sa tu ženy v rôznych fázach liečby spoločne s dvoma psychologičkami. Vzájomná podpora, informovanie sa a zdieľanie skúseností môžu pomôcť prekonať kľúčové obdobia liečby,“ uviedla nemocnica.

Nemocnica si uvedomuje, že pri liečbe takýchto ochorení je nielen fyzická ale aj psychická stránka náročná. Ak cítite, že by vám takáto podporná skupina prospela môžete každý utorok o 13:00 navštíviť priestory psychologickej ambulancie onkologickej kliniky, kde prebiehajú stretnutia. Objednanie vopred nie je potrebné.


Prečítajte si viac: