FOTO: Železničná polícia spustila tento týždeň akciu „Modrá 24“


FOTO: Železničná polícia spustila tento týždeň akciu „Modrá 24“
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Od 20. do 26. marca 2023 organizuje Európska asociácia železničných polícií RAILPOL medzinárodnú policajnú akciu „Modrá 24“. Informovala o tom Polícia Slovenskej republiky v príspevku na sociálnej sieti Facebook.

Táto akcia, ktorá prebieha aj v Trenčianskom kraji, je zameraná najmä na preventívne pôsobenie v oblasti bezpečnosti železničnej dopravy a na dodržiavanie predpisov súvisiacich s premávkou na železničných priecestiach. Okrem toho sa sústreďuje aj na zamedzenie a predchádzanie trestnej činnosti vo všetkých častiach železničnej prepravy.

Policajti sa budú sústrediť na obvod železničných dráh a so zvýšenou frekvenciou pohybovať vo vlakoch osobnej prepravy, v priestoroch železničných staníc a v ich blízkom okolí.

V obvode dráh často dochádza k tragickým nehodám. Len za posledný rok sa v našom kraji stalo 15 tragických udalostí s následkom smrti,“ uviedla polícia.

Počas tohto týždňa železničná polícia kontroluje aj zákaz požívania alkoholických nápojov rušňovodičmi a inými zamestnancami železníc a bude taktiež vykonávať pátranie po osobách či veciach a odhaľovať nelegálnu migráciu v obvode železničných dráh.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu